(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
לארקין התקשה (אלן שיבר)
לארקין התקשה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שובו של הזוס. גם כשהיא עם שני שליש אולם ריק, בפיגור נגד הקבוצה הטובה ביותר באירופה, עם ערב קליעה לא טוב של טיילר דורסי ואלייז'ה בריאנט - מכבי תל אביב פשוט לא מסוגלת להפסיד, והפכה אמש (רביעי) לקבוצה הרביעית בלבד שמנצחת את אנדולו אפס העונה ביורוליג.

השחקנים של יאניס ספרופולוס הצליחו לשמור את אחת הקבוצות ההתקפיות הטובות בהיסטוריה של המפעל על 75 נקודות בלבד, ואת שיין לארקין על 10 בלבד, הכמות הנמוכה ביותר שקלע מאז המחזור ה-14. זה קרה הרבה בזכות יובל זוסמן, שאתמול הראה עד כמה הוא היה חסר לקבוצה בתקופת הפציעה שלו. "אנחנו הקבוצה הטובה באירופה בנקודות לפוזשנים", ניתח זוסמן בסיום. "זה היה המפתח לניצחון הזה. אם הם היו מגיעים ל-90 נקודות, זה היה מאוד קשה".

על היכולת ההגנתית שלו באופן אישי הוסיף הישראלי: "חטיפות באות יותר מאיך שהמשחק מתפתח ואיפה הכדור יותר או פחות חשוף. יש לי ידיים ארוכות ואני מנסה לנצל את זה".

דני אבדיה הוסיף: "עשינו עבודה גדולה מאוד בהגנה. ברבע השני הם קלעו 31 ובכל החצי השני 33 נקודות - זו משימה הגנתית מדהימה מה שעשינו פה. ניצחנו את הקורונה. כל ניצחון פה בהיכל נותן המון דרייב להמשך. אפס זו לא עוד קבוצה, נלחמנו. אני חושב שאנחנו יכולים לעשות דברים גדולים, אבל אנחנו יכולים להשתפר כקבוצה".

חגיגה צהובה בהיכל מול מוליכת הטבלה (אלן שיבר)
חגיגה צהובה בהיכל מול מוליכת הטבלה (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

ברוכים הבאים לפלייאוף. חמש שנים ארוכות מכבי ת"א המתינה, ואתמול היא הבטיחה באופן סופי את ההעפלה לשלב הבא ביורוליג, לראשונה מאז המעבר לפורמט החדש. זוסמן התייחס לכך: "זה נותן פוש אדיר לקבוצה לדעת שעשינו את זה, ניצחנו את הקבוצה שבמקום הראשון ושסיימה במקום השני בשנה שעברה עם חצי קהל שתמך בנו - זו הייתה חוויה. נשמח היום ומחר יום חדש".

אבדיה לא נשאר אדיש להתרחשות מסביב ואמר: "היה יום הזוי מבחינתי. זה היה אחד הרגעים העצובים ביותר, שאתה בא למשחק ולשמוע שאין קהל. בשביל שחקן כדורסל זה כמעט יום אבל. עם זאת, אין על האוהדים שלנו, בסוף הם מופיעים תמיד. גם אם יהיה קורונה או המחלה הכי קשה בעולם, הם יהיו בהיכל".