(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

כמה היא חיכתה יום בו תחזור לדרג העליון של אירופה, כמה היא חלמה על עונה בה הכל הולך לפי התכנית, אבל ברגע אחד מגדל הקלפים שבנתה מכבי תל אביב קרס. כעת, לאחר שהליגה הופסקה ועושה רושם שגם חזרתה בסכנה, אלופת ישראל ושאר קבוצות הליגה מחשבות מסלול מחדש.

הנושא המרכזי שנמצא על הפרק הוא גורל המשכורות. על פי דיווח של התקשורת היוונית, מועדוני היורוליג כבר פתחו בשיחות על האפשרות להקפיא או אפילו לשבור את החוזים עם השחקנים והמאמנים. הקבוצות מודאגות מהמשבר הכלכלי שעומד בפתח הדלת, כאשר השאלה הבוערת מכולן היא: כיצד ישלמו את שכר השחקנים הגבוה?

על פי הדיווחים לא נערכו שיחות על השכר עם השחקנים עדיין, אך על השולחן עלתה אופציה לפיה אם הליגה עוד תחזור העונה - אזי שהשחקנים יחתמו על חוזים חדשים ומקוצרים. אם הליגה אכן תתבטל, חוזי השחקנים יישארו בתוקף עד ה-15 במארס. "אנחנו לא יכולים לספוג הפסדים על כרטיסים, חסויות ועוד, וגם לעמוד בחוזים במלואם", כתבו נציגי הקבוצות להנהלת הליגה.

"אנחנו מבינים שהסוכנים וארגוני השחקנים לא יאהבו את זה", המשיך המכתב. "אבל כולנו צריכים לקחת אחריות ולהקריב מעצמינו. החלטנו כרגע לשים את כל החוזים על הולד, כלומר נעצור את התשלומים עד שהמצב ייפתר. אנחנו חייבים להגיע להסכמה כקבוצות היורוליג, בתקווה שהמצב ייפתר בהקדם".

בינתיים, חלק מהקבוצות מנסות לשדר עסקים כרגיל ולהמשיך בשגרת האימונים. צסק"א הוציאה הודעה רשמית והבהירה כי השחקנים ימיכו להתאמן כרגיל, ואף יקיימו משחקים מול הקבוצה השנייה של המועדון. "קשה להתאמן כשאתה לא יודע מתי יהיה המשחק הבא שלך", אמר נשיא המועדון הרוסי, אנדריי וטוטין, והבהיר: "הצוות הרפואי בודק את השחקנים על בסיס יומי ואנחנו מקפידים על הוראות הממשלה".

"כמובן שאנחנו רוצים בחזרת הליגה, אבל הבריאות חשובה יותר מכדורסל", המשיך נשיא צסק"א. "כרגע אין לאף גורם ביורוליג דדליין מדוייק לסיומה של המגפה הקשה, להגיד שהליגה תחזור בקרוב זו הזיה. החוזים? זו סיטואציה מסובכת, זה לא תלוי בנו. המשבר הכלכלי עלול להשפיע גם על חוזי השחקנים, אנחנו יודעים היכן אנחנו צריכים לקבל עזרה. אנחנו נמצאים במו"מ עם השחקנים ואלה שאנחנו רוצים לצרף בעתיד".

היורוליג היא לא הליגה היחידה שסגרה את שעריה, כאשר הלילה - באיחור קל, יש לציין - גם באוסטרליה החליטו על הפסקת סדרת הגמר בין סידני קינגס לפרת' ווילדקאטס. המשחק הרביעי, שהיה אמור להיות משוחק בשישי, נדחה כרגע. בניגוד לאוסטרלים, בסין כבר מתכוננים לפתיחת הליגה, כאשר גם פו ג'טר הגיע היום למדינה ונכנס להסגר בן שבועיים לפי שיחזור לאימונים.