(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
ווילבקין. חסרונו יורגש? (אלן שיבר)
ווילבקין. חסרונו יורגש? (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

מכבי ת״א תנסה לשים מאחור את מכת הפציעות הקשה שתקפה אותה, כשתשחק הערב (רביעי) בהיכל נגד חימקי מוסקבה, אבל היא יכולה להתנחם בעובדה שממול עומדת יריבה פצועה לא פחות - או לייתר דיוק, הקבוצה הפצועה ביותר ביורוליג, שמחזיקה בלא פחות משבעה שחקנים פצועים.

ואלה השמות: מקסים בראשקוב, פטר גובאנוב, כריס קראמר, טימופיי מוזגוב (שלא משחק מתחילת העונה) ושניים מתוך שלושת השחקנים הכי חשובים בסגל - אנתוני גיל וג׳רמי אוונס. כולם יעדרו הערב ויזכירו למכבי שמצבה לא הכי גרוע. ואם זה לא מספיק, גם דייריס ברטאנס נמצא בספק להתמודדות.

בצד הצהוב, העיניים של מכבי יהיו נשואות לכיוונו של ארון ג׳קסון - שעם היעדרותו הצפויה של סקוטי ווילבקין, צפוי לתפקד כרכז הטבעי היחיד בסגל של יאניס ספרופולוס. ״אני מוכן לאתגר״, אמר ג׳קסון באימון המסכם. ״בשביל זה הביאו אותי לכאן. כל מה שקורה עם הפציעות אצלנו זה דבר משוגע, כמו באג שמסתובב, אבל אני כאן כדי לעצור את הדימום למרות שגם לי היתה פציעה קטנה ולא רצינית כמו האחרות. אחרי התחלה קצת איטית אני מרגיש שאני מתחיל להיכנס לקצב, בהפסד לבאיירן הרגשתי טוב ברמה האישית ואני מקווה להמשיך ביכולת הטובה״.

על הצורך לעצור את אלכסיי שבד הוסיף: ״קשה לעצור אחד כמוהו, צריך לנסות להגביל אותו עד כמה שאפשר. המפתח איתו זה לעצור את הצעד הראשון שלו, אם נתקוף את הכדרור שלו זה יעזור״. אנג׳לו קלויארו הוסיף: ״למרות כל הפציעות, אנחנו אותה מכבי, אנחנו נשארים ביחד כמו משפחה. פציעות הן חלק מהמשחק ובעשרה חודשים תמיד יש דברים שמשתבשים בדרך. בבית תמיד יש תחושת דחיפות, במיוחד לנוכח ההפסדים האחרונים, ואין מקום טוב יותר להתאושש מאשר בהיכל״.