קוקיה. אמור להמשיך הלאה ביורוקאפ (צילום: ספורט 5)
קוקיה. אמור להמשיך הלאה ביורוקאפ | צילום: ספורט 5

עונת היורוליג תחל אמנם עוד יומיים, אך היום (שלישי) נערכה ההגרלה של המפעל המשני ביבשת, היורוקאפ. הנציגה הישראלית, הפועל ירושלים, שהוגרלה בדרג ב' שובצה לבית א' הנוח, שזימן לה מפגש פיקנטי עם ננו גינצבורג ונימברוק הצ'כית. בנוסף, גם בי.סי קייב האוקראינית ופרנאיי הליטאית ייאבקו מול החבורה של שרון דרוקר על ההעפלה לשלב הבא. משחק הפתיחה יתקיים ב-7 בנובמבר ואילו האחרון ייערך ב-12 בדצמבר.

אחרי שנכשלה להעפיל בעונה שעברה, הקבוצה מהבירה רוצה את הכרטיס לשמינית הגמר ועושה רושם שההגרלה לא ממש אמורה להקשות עליה. הקבוצה החזקה ביותר היא אלופת צ'כיה בשש השנים האחרונות, נימברוק, כאשר היא ככל הנראה צפויה להיאבק עם האדומים על ראשות הבית. החבורה של המאמן הישראלי שיחקה במוקדמות היורוליג העונה ונוצחה בגמר בידי קאנטו ואלכס טיוס, שזכו בכרטיס היוקרתי. חשוב לציין כי השתיים הראשונות ימשיכו הלאה ושתי האחרונות ינשרו.

מי שיכולה לעשות צרות היא קייב, אשר קמפיין טוב שלה עשוי להשאיר את האדומים מחוץ לשמינית הגמר וממנה תצטרך ירושלים להיזהר. מלקולם דילייני המצויין יחד ארתור דרוזגוב ודאריוש שאלנגה הוותיקים הם השחקנים הבולטים של האוקראינים. גם ליאו ליונס, אקס ירושלים וגליל, נמצא בסגל האוקראיני.

הליטאים האלמוניים והצעירים יחסית נראים בקבוצה החלשה ביותר, כאשר עלו למפעל רק בזכות וויידל קארד שקיבלו מהיורוקאפ. פרט לוונרד האסטוני, שמוכר לנבחרת ישראל, הסגל כולו הוא על טהרת המקומיים. ארותראס מילקאניס, שהגיע מז'לגיריס קובנה, הוא השחקן ממנו יצטרכו האדומים להיזהר.

דרוקר. רואה את שמינית הגמר באופק (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
דרוקר. רואה את שמינית הגמר באופק (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שרון דרוקר ניתח את היריבות: "אמנם קיבלנו בית עם קבוצות בעלות שמות פחות נוצצים אבל בהחלט מדובר בקבוצות טובות וחזקות. צפוי מאבק בין כולן לגבי העליה לשלב הבא. זו ליגה קצרה שדל שישה משחקים ולכן נצטרך להיות במיטבנו בכל אחד כדי לעלות".

"אנחנו יודעים שכל הקבוצות הן טובות וקשות", אמר מנהל הפועל ירושלים גידי דודי, "ביורוקאפ אף פעם לא קל ורמת כל הקבוצות היא שוויונית. בכל אופן, המזל שלנו הוא שלא הוגרלנו עם קאזאן שהיא הקבוצה החזקה ביותר במפעל. נעשה את המיטב שלנו כדי לעלות שלב ולהגיע הכי רחוק שאפשר, כמו תמיד".

גם שאר הבתים מאוזנים יחסית, אם כי ניתן באופן ברור להצביע על "בית מוות". בית ה' כולל את גלאטסראיי המצויינת של מילאן מצ'באן, לוקומטיב קובאן עתירת המזומנים (הקבוצה שבה סגר יוגב אוחיון) וגם בי.סי דונייצק בה משחקים דורון פקרינס וד'אור פישר. קאזאן של צ'אק אידסון, המאוכזבת מאי ההעפלה ליורוליג, קיבלה בית נוח יחסית (פניוניוס ואוסטנד) וגם ולנסיה ובילבאו זכו להגרלות שלא אמורות להקשות עליהן.