בקדנציה הראשונה שלו בג'ירונה. מארק גאסול (GETTY) (צילום: ספורט 5)
בקדנציה הראשונה שלו בג'ירונה. מארק גאסול (GETTY) | צילום: ספורט 5
זכה באליפות היסטורית עם טורונטו. מארק גאסול (GETTY) (צילום: ספורט 5)
זכה באליפות היסטורית עם טורונטו. מארק גאסול (GETTY) | צילום: ספורט 5

בגיל 37 ולאחר קריירה מפוארת ב-NBA, שלקראת סופה הוא זכה באליפות עם טורונטו ראפטורס בעונת 2018\2019, מארק גאסול יצטרף לקבוצת הכדורסל של ג'ירונה, כך דווח הערב (חמישי) בספרד. הסנטר הספרדי יצטרף לקבוצה שאותה הוא הקים ויוצג בתחילת השבוע הבא. הוא צפוי לערוך את הופעת הבכורה שלו ב-3 בדצמבר מול הואסקה. 

האח הצעיר למשפחת גאסול יצטרף לקבוצה שמשחקת בליגה השנייה בספרד, לאחר שעזב את ה-NBA אחרי שהועבר בטרייד מהלייקרס לממפיס ונחתך מהקבוצה כעבור מספר ימים. זאת לא תיהיה הקדנציה הראשונה של השחקן בג'ירונה, מאחר ושיחק שם בין השנים 2008-2006, לפני שיצא לליגה הטובה בעולם. המועדון הקטלאני התפרק בסוף עונת 2012\2013, אך גאסול, שאהב מאוד את המועדון, הקים אותו לתחייה בשנת 2014 והוא הבעלים שלו עד היום.

את רוב קריירת ה-NBA המוצלחת שלו העביר הספרדי בממפיס, שם הוא הפך לסמל ומחזיק עד היום בשיאים אישיים רבים של המועדון. הוא שיחק שם בין 2008 ל-2019 ואף הצליח להוביל את הקבוצה לגמר המערב בשנת 2013. בעונת 2018\2019 הוא הצטרף לטורנטו וזכה עימה באליפות היסטורית באותה עונה. את השנה האחרונה בקריירת ה-NBA שלו הוא העביר בלייקרס.

במהלך הקריירה בליגה הטובה בעולם הוא העמיד 14 נקודות ו-7.5 ריבאונדים בממוצע למשחק וזכה כאמור באליפות אחת. בנוסף, הוא קיבל מספר תארים אישיים מרשימים - נבחר שלוש פעמים למשחק האולסטאר, נבחר פעם אחת לחמישיית העונה בליגה וזכה בתואר שחקן ההגנה של העונה.