צילום: אלן שיבר
צילום: אלן שיבר | צילום: ספורט 5
הולוואי יוכל לשחק רק בליגה (מנהלת)
הולוואי יוכל לשחק רק בליגה (מנהלת) | צילום: ספורט 5

בית הדין של איגוד הכדורסל קנס את גיא פניני ב-4,000 ש"ח בפועל ו-4,000 ש"ח על תנאי בגין העלבת שופט בתום המשחק בין הפועל חולון לעירוני נהריה. בית הדין התחשב בשחקן עקב התנצלותו, עברו הנקי בשנים האחרונות ותרומתו לנבחרת ישראל.

כזכור, פניני השתלח כלפי השופטים בסיום ההפסד לנהריה והטיח בהם עלבונות בפני משקיף המשחק. "קראתי את דו"ח השיפוט ואת דו"ח המשקיף של המשחק שבנדון, המדברים בעד עצמם והעוסקים בביטויים מעליבים ומבזים", כתב תובע איגוד הכדורסל, עו"ד טל אור.

בתוך כך, חלום הזכיה ביורופקאפ התרחק מעט אתמול מהפועל חולון, שהפסידה 94:89 לססארי בחצי הגמר. הקבוצה של דן שמיר נכנעה לריצת 2:13 מאוחרת של האיטלקים וירדה מנוצחת, מה שאומר שכדי להשיג את הכרטיס לגמר, היא תהיה חייבת לנצח בחוץ בשש נקודות ומעלה.

שמחון בטוח:
שמחון בטוח: "הכל פתוח לקראת הגומלין" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

חולון עדיין מנסה להתחזק ומי שנמצא בראש סדר העדיפויות הוא טו הולוואי. בימים האחרונים המגעים הואצו ובסביבתו של השחקן מעידים כי הכיוון חיובי, אך עדיין אין שום דבר סגור.

שני הצדדים מעוניינים בעסקה, אלא שלפני כן הגארד צריך לפתור לחלוטין את ענייניו עם קבוצתו הטורקית בויוקשהיר, שלא שילמה את שכרו כבר מספר חודשים. אם וכאשר - הולוואי, שכבר חזר לביתו בארצות הברית, יוכל לשחק רק בליגה, משום שהמועד האחרון לרישום שחקנים לאירופה עבר.

בחזרה למשחק. "כבר חווינו על בשרנו שבמפעל הזה, גם 33 נקודות יתרון לאו דווקא מספיקות, אז בטח ובטח שלא נוריד את הראש אחרי הפסד בחמש נקודות", אמרו בחולון, שם גם הזכירו את העובדה שברבע הגמר, ססארי ניצחה ב-18 הפרש את קרשיאקה בחוץ, ובגומלין הביתי כבר הייתה בפיגור של 23 נקודות לפני שהצליחה להעפיל.

כעת, לחולוניה יש שבוע "חופש" עד לגומלין ברביעי הבא באיטליה, שכן משחק הליגה שאמור היה להתקיים מול אילת הוקדם לחמישי שעבר. למעשה היא תקדיש את כל השבוע הקרוב להכנות לקראת ססארי ותמריא לאיטליה בשני. "הם קבוצה התקפית טובה, פיזית וגדולה שהקשתה עלינו מאוד", אמר עמית שמחון. "אנחנו נעשה את ההתאמות שלנו ונתקן את הדברים שעשינו פחות טוב היום לקראת הגומלין".

שמחון, שסיים עם שש נקודות, המשיך להתכונן למפגש הבא: "ברור לכולם שהכל עדיין פתוח, אנחנו רק צריכים להישאר חזקים בראש. אחרי שעברנו את החוויה ברבע הגמר מול אלבה, אתה יודע שאתה צריך להגיע הכי מוכן שיש כדי להמשיך הלאה".