(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5
תומאס המצטיין:
תומאס המצטיין: "אוהבים לשחק בבית" (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

טוב להיות בבית. הפועל ירושלים סימנה וי גדול וחשוב מאין כמוהו על המטרה העיקרית שלה עד כה העונה, כשהבטיחה את המקום הראשון בבית ב' בליגת האלופות אחרי הניצחון אמש (רביעי) על בורגוס, בסיום מותחן לא קטן. המשמעות: ירושלים תהנה מיתרון ביתיות בשלבי שמינית ורבע הגמר, ולמעשה, אם  תשמור על הבית עד הסוף - תזכה במפעל.

"זה צעד גדול מאוד עבורנו", אמר עודד קטש בסיום, "הבטחת הביתיות נותנת לנו עכשיו הרבה ביטחון ויתרון להמשך, אבל זה לא אומר שדברים יבואו עכשיו יותר בקלות. נראה מה ייצא לנו בהגרלה ונקווה להמשיך ליהנות מיתרון הביתיות".

טיישון תומאס, שהצטיין אתמול עם 27 נקודות, אמר: "מבחינתי אין לזה משמעות כי אנחנו תמיד לוקחים את זה משחק אחרי משחק. כמובן שאנחנו אוהבים לשחק בבית, אך זה לא מבטיח לנו כלום להמשך הדרך". בירושלים היו מרוצים מאוד מכמות הקהל שהגיע לארנה - 8,543. מדובר במספר שיא של צופים מתחילת העונה בכל המסגרות.

ירושלים חגגה מול אולם כמעט מלא (ברני ארדוב)
ירושלים חגגה מול אולם כמעט מלא (ברני ארדוב) | צילום: ספורט 5

עם זאת, אין שומרים בירושלים. אלפי האוהדים נהנו ממשחק מותח, אבל שוב ראו את קבוצתם לא שומרת ומאפשרת להתקפה היריבה יותר מדי פעולות קלות בהתקפה. "אנחנו יכולים לשמור יותר טוב", הודה קטש, והסביר: "את רוב העבודה בהגנה עושים בהכנה של העונה וכששני שחקנים מצטרפים במהלכה, קשה להכניס אותם לתבנית ההגנתית. אנחנו צריכים להיות יותר אגרסיבים ולבנות את הכימיה שלנו תוך כדי העונה".

על התאוששות של ירושלים אחרי פיגור ב-4 נקודות, שתי דקות לסיום, אמר קטש: "היינו חייבים להתנפל על מקפאדן ולא עשינו את זה. בפסק הזמן ניסיתי בעיקר להרגיע את השחקנים ובריימו הציל אותנו עם שתי שלשות ענקיות. לא החלטתי מהבית ללכת עם רוטציה קצרה, לכל משחק יש את החיים שלו והפעם מצאתי לנכון ללכת עם רוטציה מקוצרת".

תומאס סיכם: "היה משחק נהדר, אווירה נהדרת. ציפינו שיהיה צמוד ואני גאה באיך שנשארנו ביחד כקבוצה וניצחנו. כשהיינו בפיגור המאמן אמר לנו שזה לא נגמר וניסיתי לוודא שנעשה את הקאמבק".