(פיב
(פיב"א) | צילום: ספורט 5
עודד קטש מרוצה (פיב
עודד קטש מרוצה (פיב"א) | צילום: ספורט 5

חיפושיות הקצב. הפועל ירושלים אולי לא ידעה שהיא כזו, אבל היא הוכיחה לעצמה שהיא מסוגלת לעמוד בקצב משחק חולני של 209 נקודות, עם 60 זריקות לשלוש, ויריבה שלא יודעת לעשות דבר מלבד לרוץ כמו משוגעת ולתקוף את הסל באגרסיביות. את כל זה האדומים של עודד קטש צלחו וחזרו למקום הראשון בבית ב' עם ניצחון חוץ יקר מאוד על אנוויל וולוצלבאק הפולנית.

לפני שנגיע למספרים הנדירים שירושלים העמידה בעצמה, ראוי להתעכב דווקא על האלמנטים שבגללם ירושלים כמעט הפסידה אמש, ובעיקר היכולת ההגנתית בצבע: הפולנים חגגו עם 66 נקודות מתחת לסל, וקיבלו 21 נק' מהזדמנות שנייה. ירושלים שוב גילתה עד כמה היא משוועת לביגמן הגנתי, שיחליף את מינדאוגאס קופשאס שלא תורם דבר.

בקו האחורי, לקטש לא היה שום מענה לטוני רואוטן, שעשה ככל העולה על רוחו עם 28 נקודות, ובפעם המי יודע כמה, בר טימור נשאר על הספסל בלי אף דקת משחק. קטש אמר בסיום: "אין ספק שלקבל 102 נקודות ו-52 במחצית זה הרבה יותר מדי. לא היינו מספיק אגרסיבים ולא השתמשנו כמו שצריך בעבירות. ידענו שיש להם גארדים ברמה של טופ יורוליג מבחינה התקפית אז התקשינו. עם זאת, ההתקפה ניצחה לנו את המשחק והרבה זמן לא קלענו באחוזים כאלה".

גם בראון נתן משחק גדול (פיב
גם בראון נתן משחק גדול (פיב"א) | צילום: ספורט 5

בינגו הולנד. קחו אוויר ושימו לב למספרים הבאים: 25 נקודות לג'ון הולנד, 23 לג'יימס פלדין, 23 לטיישון תומאס, 21 לג'ייקובן בראון. המספרים הנוספים: 30 אסיסטים, 17 שלשות, פלוס 16 כשסולימאן בריימו על המגרש ומינוס 14, כשתמיר בלאט משחק.

הולנד כיכב במחצית הראשונה עם 21 נקודות ללא החטאה, ואיזה בינגו ירושלים פגעה עם ההחתמה שלו. "היה ניצחון קבוצתי מצוין", אמר הולנד בסיום, "אנחנו עדיין צריכים להשתפר, אבל עשינו מה שהיינו צריכים לעשות - לנצח קבוצה קשה. אנחנו יכולים לצמוח מהמשחק הזה. באופן אישי הרגשתי טוב, החברים שלי ידעו למצוא אותי ותפרתי את הזריקות הפנויות".

קטש אמר על הולנד: "זה מרגיש שהוא איתנו כבר הרבה זמן. הוא מביא קליעה וקשיחות שחסרה לנו מטרנט לוקט. היכולת שלו לרצות להיות חלק, ואיך שהשחקנים עטפו אותו, זו הסיבה המרכזית להצלחה שלו".