sportFive991463
צילום: ספורט 5
דדאס. מנרסה תתלונן לפיב
דדאס. מנרסה תתלונן לפיב"א? (FIBA) | צילום: ספורט 5

העונה האירופית של הפועל חולון עדיין בחיים. אתמול (שלישי) היא רשמה ניצחון עם לא מעט אופי, 65:67 על מנרסה, כשעל הדרך היא מנחילה לקטאלונים הפסד בית ראשון בליגת האלופות של פיב"א. אלא שדווקא מה שקרה אחרי המשחק, גנב את הפוקוס מהניצחון הגדול של החולונים.

האווירה באולם היתה חמה, ועוד לפני סיום המשחק, לטענת הספרדים, סימן סטפאנוס דדאס עם ידו על האוזן לכיוון האוהדים. גם למסיבת העיתונאים השגרתית שלאחר המשחק הגיעו הספרדים טעונים, מה שהוביל להתלהטות היצרים.

בעוד שדדאס מסכם את המשחק, ניסה הדובר הספרדי לקטוע את דבריו ולשאול האם יש עוד שאלות. "חכה שאסיים לדבר", אמר המאמן היווני. לאחר שסיים את דבריו, שאל אותו אחד העיתונאים מדוע הוא ביצע את התנועה ההיא לכיוון הקהל. דדאס התעצבן והוסיף בכעס: "אחרי ניצחון כזה, זה מה שיש לשאול אותי?", ועזב את מסיבת העיתונאים.

לאחר שיצא מן החדר, המשיך דובר מנרסה ללכת אחרי דדאס ואחרי מנהל הקבוצה, ניר אורון, שנכח במסיבת העיתונאים - כאשר הוא טוען באוזניהם שההתנהגות של חולון ושל מאמנה לא מכובדת. "מה זה הדבר הזה, איזה מאמן יש לכם"?, הוא צעק לכיוון אורון, שהשיב: "יש לנו מאמן מצוין".

במקום התפתחה מהומה כאשר אנשים נוספים - שבחולון לא יודעים לומר האם היו עובדי מועדון - התגודדו סביב דדאס ואורון, והחלו חילופי צעקות וקללות. זה הסתיים כאשר אנשי הקבוצה הישראלית עזבו את המקום, ומיד הלכו למשקיף מטעם פיב"א לדווח לו על מה קרה. חולון גם הגישה תלונה לפיב"א, בעוד שבספרד מדווח כי גם הספרדים מתכוונים לעשות כן.

"גאה בשחקנים"
ולפני כל הבלאגן, היה גם כדורסל. ״שלטנו במשחק באופן מוחלט במשך 35 דקות, כולם היו יכולים לראות את זה״, סיכם סטפאנוס דדאס. ״היה לנו קשה להתמודד עם הקאמבק שלהם, אבל אני שמח שבסוף מצאנו פתרונות״.

חולוניה כבר היתה ביתרון של 20 נקודות ברבע השלישי, אבל ריצת 0:12 של מנרסה כתפה סיום צמוד. אלא שהשחקנים של סטפאנוס דדאס נהנו מספר פעולות פחות טובות של דני פרס וחזרו עם ניצחון חוץ יקר במיוחד. ״אני גאה בשחקנים ובאיך שהם שיחקו נגד קבוצה טובה מאוד, עם קהל דוחף שהזכיר לי קצת את הקהל שלנו״, הוסיף המאמן היווני בסיום. ״אני אפילו יותר גאה כי שיחקנו נגד אחד המאמנים הטובים בספרד, אולי באירופה. יש לי כבוד גדול כלפי פדרו מרטינס, דיברתי איתו לפני המשחק ובירכתי אותו על כך שהוא עושה עבודה מדהימה בליגה הספרדית למרות שאין לקבוצה תקציב גדול״.

טי.ג׳יי קליין, שנבחר בשבוע שעבר לחמישיית המחזור בליגת האלופות, שוב היה המצטיין בחולון, כאשר סיים כקלע המוביל עם 16 נקודות ו-9 ריבאונדים. ״זה היה ניצחון קשה שעבר דרך כל התקפה וכל מהלך״, אמר הפורוורד. ״ידענו לשלוט בקצב ולשחק בדרך שלנו ועשינו את זה לאורך רוב המשחק. בסוף נתנו להם לחזור, זה הכדורסל, אבל אנחנו שמחים שבסוף ידענו לחזור עם ניצחון״.

עם הניצחון הזה, חולון במאזן של 6:6, בעוד שמנרסה עם 5:7. אבל - לחולונים יתרון בבית הפנימי על הספרדים, שעשוי להתברר כקריטי בסופו של דבר. הערב, תשחק הצלע הנוספת במאבק העליה, אוסטנד הבלגית, נגד טורק טלקום, כאשר בחולון יקוו להפסד של הבלגים, שנמצאים ביתרון במפגשים הפנימיים. בשבוע הבא, אוסטנד תארח את מנרסה למפגש שלתוצאותיו יהיו השלכות משמעותיות על זהות הקבוצות שימשיכו לשמינית הגמר.