המאמן היווני בסיום:
המאמן היווני בסיום: "השלשה של ג'רלס הכריעה" (צילום: לירון מולדובן ועודד קרני) | צילום: ספורט 5
"יש לנו דברים טובים לקחת מהמשחק". פוסטר אמש (FIBA) | צילום: ספורט 5

זה היה קרוב, אך לא מספיק: הפועל חולון נכנעה אמש (שלישי), 83:73 לססארי, וכעת היא לא תלויה בעצמה לקראת מחזור הסיום בליגת האלופות של פיב״א. ״למשך  35 דקות היינו שווים אליהם, אפילו לא פחות טובים״, אמר דדאס לאחר המשחק. ״בסופו של דבר השלשה של קרטיס ג׳רלס עשתה את ההבדל והכריעה את המשחק מבחינה פסיכולוגית״.

התרחיש למחזור הסיום פשוט: חולון חייבת לנצח את ליטקאבליס בבית כדי לעלות. בד בבד, היא תקווה שססארי תנצח את מנרסה בחוץ. בדיעבד, הניצחון של אוסטנד שירת את חולוניה, שכן למנרסה יש משחק קשה יותר מזה של אוסטנד, שתפגוש במחזור הסיום את טורון החלשה. "אנחנו יודעים מה הסיכויים שלנו ונעשה הכל כדי לעלות״, הוסיף דדאס. ״אני מקווה ססארי תנצח את מנרסה ותעזור לנו, ומי יודע - אולי ניפגש שוב בהמשך״.

מרקוס פוסטר, שהיה הקלע המוביל עם 23 נקודות, סיכם: "התחלנו לאט והם הענישו אותנו. אחר כך מצאנו את הדרך לחזור למשחק, אבל עשינו כמה טעויות בסיום והם קלעו שלשות גדולות. בסך הכל אני שמח מאיך ששיחקנו, יש לנו דברים טובים לקחת מהמשחק הזה".

אכזב, ועשוי להיחתך. קופיין (צילום: עודד קרני)
אכזב, ועשוי להיחתך. קופיין (צילום: עודד קרני) | צילום: ספורט 5

במועדון קיימת אכזבה גדולה מטרוי קופיין, שהציג עוד משחק רע עם 2 נקודות ב-17 דקות - כשלמען האמת, כבר תקופה ארוכה שיש חוסר שביעות רצון ממנו. לחולון כידוע, יש עוד החתמה אחת לבצע, ולא מן הנמנע שאם וכאשר יגיע שחקן זר, הוא יהיה בעמדת הגארד ויתפוס את המשבצת של קופיין, שהצטרף כזכור גם הוא במהלך העונה.

ריצ'ארד האוול אמנם החלים מהמחלה שהשביתה אותו בשבוע האחרון, אך בכל זאת שותף, שכן הוא לא התאמן למעלה מחודש ועדיין לא נמצא בכושר משחק אופטימלי. בקבוצה מקווים כי כבר במשחק מול מכבי אשדוד בשבת הוא ישותף ויוריד חלודה, כדי שיוכל לעזור במשחק החשוב מול ליטקאבליס בעוד שבוע בדיוק.