מוביל את ירושלים. הולנד (באדיבות אתר פיב
מוביל את ירושלים. הולנד (באדיבות אתר פיב"א) | צילום: ספורט 5

הפועל ירושלים עבדה קשה מאוד הערב (רביעי), במשחק החוץ בו ניצחה 102:107 את אנוויל וולוצלאבק הפולנית. האדומים עלו למקום הראשון בבית ליגת האלופות לאחר שהציגו ערב קליעה חריג מטווח השלוש עם 17 שלשות ב-52%. השחקנים של עודד קטש הציגו אופי והצליחו לחזור מפיגור ברבע האחרון למרות ששיחקו מול קהל ביתי חם וקבוצה התקפית מוכשרת.

קלעו לירושלים: ג'ון הולנד 25 נק' (5 מ-7 מהשלוש), ג'יימס פלדין 23 נק' (7 מ-10 לשלוש), טיישון תומאס 23 נק', ג'ייקובן בראון 21 נק', סולימן בריימו 7 נק', תמיר בלאט 5 נק', מינדאוגס קופסאס 2 נק', עידן זלמנסון נקודה אחת.

קלעו לאנוויל: טוני וורטוון 28 נק', ריקי לדו 22 נק', שון ג'ונס 18 נק', רולאנד פראימניס 15 נק', סזימון סזוויצ'ק 5 נק', מייקל סוקולובסקי 3 נק', קריסטוף סולימה 2 נק'.

היכולת החלשה של ירושלים בהגנה הייתה גם עקב האכילס שלה. בפתיחת המשחק הירושלמים אפשרו לגארדים הלבנים לטייל לתוך הצבע פעם אחר פעם והיו נראים חסרי אונים מול ההתקפה הפולנית. בדקות אלו מי שהשאיר את ירושלים במשחק היה הולנד, שקלע בלי הכרה וסיים את המחצית הראשונה עם 5 מ-5 לשלוש.

כנראה שעודד קטש ניער את השחקנים שלו בחדרי ההלבשה, כי בחצי השני ירושלים עלתה אגרסיבית מאוד ורצה 2:12, שהעניק לה יתרון אחרי זמן רב והוכיח לה שהיא מסוגלת לעצור את ההתקפה הפולנית כשהיא רוצה. בהמשך, הקצב ירד והמארחת חזרה למשחק, אך בסוף הניסיון והווינריות של שחקני ירושלים עשה את ההבדל הקטן והוציאו את ירושלים עם הניצחון החשוב שיעזור במאבקי הפסגה בשלושת המשחקים שנשארו לסיום השלב המוקדם.

ג'ון הולנד במחצית ראשונה מעולה ו-25 נקודות במשחק הוליך את האורחת. תומאס, פלדין וג'ייקובן בראון סיפקו גם הם ערב התקפי מעולה. קטש יחזור לארץ מסופק. קבוצתו אומנם הציגה משחק נרפה בהגנה ופיגרה בחלקים גדולים במשחק, אך בסופו של דבר השכילה לנצח ועקפה את יריבתה על ראשות הבית, א.א.ק אתונה, שהפסידה אתמול.

ייגמר בניצחון? (באדיבות אתר פיב
ייגמר בניצחון? (באדיבות אתר פיב"א) | צילום: ספורט 5

מהלך המשחק:
קטש פתח את המשחק עם חמישייה שכללה את תמיר בלאט, סולימן בריימו, טיישון תומאס, ג'יימס פלדין, וג'ון הולנד. המשחק נפתח עם הפגזות של שתי הקבוצות מחוץ לקשת. אחרי 5 דקות משחק ירושלים עמדה על 4 מ-5 והיריבה על 2 מ-4 מטווח זה. הקצב ההתקפי היה גבוה וההגנות חלשות מאוד. ירושלים התקשתה נגד הגבוהים הפולנים ואילו המארחת לא הצילחה לעצור את הולנד הנפלא שקלע 11 נק ברבע, שהסתיים בתוצאה 27:30 למארחת.

ברבע השני קיבלנו סיפור די דומה, ירושלים המשיכה להפגיז משלוש, האדומים ירדו למחצית שהם עם נתון מדהים של 12 שלשות ו-67% מהטטוח אך מנגד הם הציגו הגנה רעה במיוחד ואיפשרו לפולנים לחדור פעם אחר פעם מבלי שהם מצליחים לעשות עצירה. המארחת קלעה ב-73% לטווח 2 נקודות במחצית ולקטש לא היו פתרונות. בסיום המחצית 54:58 לאנוויל. 

ירושלים פתחה את המחצית השנייה עם הגנה חזקה מאוד ורצו 3:12 בארבע הדקות הראשונות של הרבע. בריימו סיפק מספר חסימות בהגנה, פלדין נכנס לקצב בהתקפה והמומנטום היה אצל האורחת בכל מהלך. הפולנים לקחו פסק זמן וחזרו ממנו אגרסיבים יותר. לאט לאט הם חזרו למשחק ובסיום הרבע ירדו ביתרון מינימלי 75:76.

הרבע האחרון היה צמוד ומותח לכל אורכו, ירושלים התחילה אותו חלש ונקלעה לפיגור בחצי הראשון של הרבע. פלדין ותומאס היו אלו שהוציאו את השחקנים של קטש מההלם ועם נקודות בצבע של הפורוורד ושלשות של הגארד המעולה מבחוץ, הפכו את התוצאה. המארחים איבדו ביטחון לקראת הסיום ובכמה החלטות רעות איבדו את המשחק, 102:107 לירושלים בסיום. ירושלים עם המון אופי עולה למקום הראשון בטבלה.