פרנקו. "אנו זקוקים לתמיכת הקהל"  (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פרנקו. "אנו זקוקים לתמיכת הקהל" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

משחק אחד בלבד, הערב (שבת) ב-21:00 מול פינלנד בחצי גמר אליפות אירופה דרג ב', זה כל מה שמפריד בין נבחרת הנוער לבין העלייה לדרג א' של אירופה.

ניצחון במשחק הזה, לפיכך, לא רק שיקנה לה את הכרטיס למשחק הגמר ביום ראשון, אלא יבטיח את השגת היעד שהוצב מלכתחילה, בראשית הטורניר, על-ידי מאמן הנבחרת דני פרנקו ומנהליה.

מוקדם יותר קיימה הנבחרת את האימון הטקטי האחרון לקראת המשחק ובערב תתכנס לארוחת השבת ולאחר מכן תצפה בקטעי וידאו המפרטים את נתוניהם של שחקני היריבה. למחרת תערוך אימון קליעות קצר ואת האספה האחרונה לפני המשחק.

המאמן, שהוביל את הנבחרת עד כה לטורניר מרשים ביותר, אמר: "לאורך כל האליפות הראו השחקנים בגרות, אופי ונחישות. הנבחרת משחקת כקבוצה ומשחקת במחויבות רבה".

"העוזרים שלי עושים ימים כלילות על מנת להכין את הנבחרת אל מול האתגרים העומדים בפנינו. נעלה במוצאי שבת לפרקט עם כל האנרגיה והכישרון שיש לנבחרת הזו".

שחקני הנבחרת (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הנבחרת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"זה הזמן לקרוא לקהל לבוא לתמוך, לדחוף וליצור אווירה ביתית אמיתית כמו שהקהל הישראלי יודע לתת לנבחרות הלאומיות. אנו זקוקים לתמיכת הקהל, שהוא השחקן השישי שלנו. עומד בפנינו מחר אתגר גדול ותמיכת הקהל בהחלט עשויה לסייע לנו להשיג את המטרה".

הנבחרת הפינית, אותה מאמן שחקן העבר הקנדי, גורדון הרברט, היא לא בדיוק מאריות היבשת וגם באליפות הנוכחית היא כבר ספגה שני הפסדים. במשחק הפתיחה נוצחה על-ידי הולנד 80:56, ובמשחק האחרון של בית רבע הגמר על-ידי בלגיה 55:53. 

נבחרת ישראל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
נבחרת ישראל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שחקן המפתח של הנבחרת הפינית הוא הרכז, וימאטה קופיו, שמוביל אותה בקליעה באליפות עם 12.7 נקודות. שחקנים נוספים שאליהם כדאי לשים לב הם הסנטר, דניאל דולנץ', והפורוורדים אוסקו היינונן, קיליאן קאטו ומרקוס מולניוס.