בשקט בשקט והרחק מעין התקשורת, מאמן הכדורסל רועי אייזנברג עובד על פרוייקט ייחודי בגאורגיה, שספק אם מאמן ישראלי אחר היה לוקח על עצמו.

אייזנברג, שהצליח מאד בכדורסל הנשים הישראלי כאשר זכה עם הפועל ת"א באליפות המדינה בעונת 2005/2006, ומכהן כמנהל מקצועי של קבוצת הגברים של עירוני נהריה, מרכז את פרויקט הקמת נבחרת הנשים של גיאורגיה.  

ניצלנו את נחיתת נבחרת הכדורגל של ישראל בבירה טבליסי בכדי לפגוש את המאמן באימון הבכורה בבירה הגאורגית. "זה ביקור רביעי שלי בגאורגיה", מספר אייזנברג, "בכל פעם עד היום היינו מאתרים כשרונות ברחבי המדינה, ומצטרפים שחקניות. אני באמת מקווה שיהיה אפשר לבנות את זה בצורה רצינית כי אין פה נבחרות צעירות, אין ליגות מלבד ליגות חובבניות, אבל יש פה פוטנציאל".

אייזנברג ג'וניור יודע שהמאמץ שלו אולי נראה תמוהה למתבונן מהצד, אך הוא מאמין בו מאד. "אנחנו רואים שכדורסל הגברים כאן מתפתח בצורה בלתי רגילה. הם מוציאים שחקנים ל-NBA ואין סיבה שזה לא יקרה עם הנשים. צריך לבנות את זה מהיסודות, אני עובד כאן עם כמה מאמנים מקומיים, ואני מקווה שיהיה לנו  קשר יותר הדוק ושתוך 3-4 שנים נוכל להקים כאן באמת תשתיות ונבחרות".

גאורגיה נחשבת לכוח עולה בתחום הכדורסל, סגל נבחרת הגברים המקומי כבר ייצא כמה שחקנים ל-NBA והנבחרת עצמה נתנה כמה הצגות נהדרות במשחקי מוקדמות אליפות אירופה האחרונים. 

רועי אייזנברג עם נשות נבחרת גאורגיה (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
רועי אייזנברג עם נשות נבחרת גאורגיה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אייזנברג מספר על החוויות האישיות שלו במדינה: "זו מדינה מתפתחת, עם אנשים שמשתפים פעולה ורוצים מאוד ללמוד. לשחקניות יש אופי מצויין, הן רוצות ללמוד, רוצות לעבוד והראש שלהן לא אטום. אני מקווה שנפתח פה משהו, שאני אוכל להגיד עוד כמה שנים שאני הייתי מאבני היסוד שלו".

הגאורגים ידועים במאכלי הבצק שלהם והמאמן לא יכול שלא להתייחס לאוכל המקומי. "זה מה שמבאס אותי. כל פעם אני חוזר לארץ, אני שוקל את עצמי ומגלה שאני שוקל  5 קילו יותר. החצ'יפורי פה זו ממש פיצה משודרגת ויש פה עוד כמה מאכלים טובים. יש הרבה בצקים ואם לא אוכלים, אז זה מעליב את המאכילים. אתה מגיע לפה דייויד בלאט וחוזר פיני גרשון".

רועי אייזנברג. הפסד לנבחרת הנערות (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
המאמן רועי אייזנברג. מנהל את כדורסל הנשים בגיאורגיה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

שאול אייזנברג שהגיע עם בנו למדינה לא יכול שלא להיות גאה במעשים של בנו למען כדורסל הנשים הגאורגי. "רועי הגיע לכאן כבר לפני 3 שנים בפעם הראשונה ונטע את הזרעים לכדורסל נשים בגאורגיה. המטרה שלהם היא שנבחרת הנשים תשתלב במוקדמות אליפות אירופה, וגם קבוצה מקומית תשחק בגביע אירופה. זה דורש עבודה יסודית".

אייזנברג מספר איך בנו קיבל את הג'וב: "ג'אבלו חוחושווילי, שהוא היה המנהל הטכני של כל נבחרות הכדורסל בגרוזיה במשך שנים רבות הוא ידיד שלי הרבה שנים. כך נוצר הקשר הראשוני".

שאול אייזנברג (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
שאול אייזנברג. גאה מאד בבנו (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אייזנברג האב התייחס גם למשחק הכדורגל שיתקיים הערב בין הנבחרת המקומית לנבחרת ישראל: "לפי מה שאני שומע בשעות הספורות מאז הגעתי לגאורגיה, כולם פה בטירוף, האיצטדיון יהיה מלא. הנבחרת המקומית תזכה לעידוד גדול, אבל תחושת הבטן שלי אומרת שהנבחרת תשיג פה לפחות תיקו, ולאור המצב שנוצר, אחרי התיקו של יוון מול גאורגיה, זו תוצאה שתוביל אותנו בסופו של דבר למטרה".