נבחרת ישראל בכדורסל השלימה אמש (רביעי) ניצחון חמישי רצוף ושביעי בסך הכל במסגרת תשעת משחקי ההכנה שערכה לקראת מוקדמות אליפות אירופה לשנת 2011 שיחלו בעוד ארבעה ימים כאשר יצאו חניכיו של שיבק למאבק הראשון מול נבחרתה החזקה של איטליה.

ישראל שניצחה את בלגיה 64:69 התקשתה מאוד בפתיחת המשחק ונדמה היה כי תסיים את המשחק האחרון בהכנה בטעם רע, אך דקות טובות של שחקני הנבחרת והרבה נחישות בהגנה עם פתיחת הרבע השלישי החזירו אותה מפיגור 12 בדרך לניצחון שוודאי יעזור להעלאת סף הביטחון הקבוצתי.

פורוורד הנבחרת, גיא פניני, שמוכיח מדי משחק אופי והרבה מוטיבציה סיכם את טורניר ההכנה בישראל ולא שכח להודות גם לקהל הגדול שהגיע לתמוך והארגון המצוין: "אנחנו שמחים לסיים את הטורניר במקום הראשון, אני חושב שצריך להסיר את הכובע בפני איגוד הכדורסל על כך שקיים טורניר נפלא וגדוש באווירה של כדורסל. אני אישית נהניתי והיה לי ממש כיף".

הניצחון על בלגיה חתם את משחקי ההכנה של הנבחרת לקראת מוקדמות אליפות אירופה כאשר את ההכנה פתחה הנבחרת בטורניר בבלארוס שם הפסידה לנבחרת המארחת אך ניצחה את אוקראינה ובולגריה.

לאחר מכן המשיכה הנבחרת למסע הכנה בפורטוגל שם פגשה את הנבחרת המקומית לשני משחקי אימון אותם סיימה עם הפסד וניצחון. לפני כשבוע פגשה הנבחרת את הבלגים למשחק אימון בו ניצחה באופן משכנע ולאחר מכן המשיכה לשלושה ניצחונות בטורניר מול הולנד, אנגליה ובלגיה.

פניני. עלה בחמישייה של שיבק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גיא פניני. "הנבחרת ניצבת בראש" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

פניני מאמין כי הניצחונות והדרך שעברה הנבחרת החל מפתיחת האימון וממשחק ההכנה הראשון ניכרת בכולם: "הדרך שעברנו עד עכשיו היא דרך יפה ואפשר היה ממש לראות את זה במשחק מול הבלגים. מאז משחק ההכנה הראשון בבלארוס, חל שיפור משמעותי, גם בכימיה בין השחקנים וגם בהבנה של השחקנים זה את זה. בסופו של דבר זו היתה המטרה הכי חשובה שלנו ועמדנו בה כמו שצריך".

לקראת המשחקים הרשמיים שיחלו בשבוע הבא יודע הפורוורד כי הנבחרת צריכה לעבוד על עוד הרבה דברים בכדי לעמוד במשימה ולהפעיל לאליפות אירופה: "יש הרבה מאוד דברים שאנחנו צריכים לשפר, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת הכימיה בין השחקנים. יש שחקנים שהצטרפו אלינו מאוחר יותר וזה לא קל לשמור על אותו איזון. כל אחד מאיתנו צריך לתת את המקסימום שלו ולעשות כל מה שהוא יכול כדי שהנבחרת תצליח".

על היריבה הראשונה במוקדמות, איטליה החזקה, אמר פניני: "מצפה לנו משחק קשה מאוד. כל שחקן מודע לחשיבותו ואני מאמין שנגיע מרוכזים כמו במחצית השניה מול הבלגים ונשחק עם אופי. במחצית, כשירדנו לחדר ההלבשה אמרנו שלא נפסיד את המשחק וכך קרה. ככה בדיוק זה צריך להיות מההתחלה גם במשחקים הרשמיים".

בורשטיין עם הגביע. פניני: &"הארגון היה מצויין&" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בורשטיין עם הגביע. פניני: &"הארגון היה מצויין&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בעוד שעל הכישרון והיכולת של פניני אין ויכוח נבחרת ישראל נהנת ממצבת פורוורדים עשירה ומוכשרת מה שמעורר מיד את השאלה האם קיימות אינטריגות בין השחקנים על העמדה. פניני דוחה זאת בתוקף: "אף אחד כאן לא שיקר כשהוא אמר שעמרי כספי וליאור אליהו שחקנים חשובים לנבחרת, אבל אני לא חי במציאות אחרת, אני יודע מה המקום שלי ומודע לכך שיש עוד שחקנים בעמדה שלי, ובאמת שזה לא מפריע לשום דבר. יש לנו מאמן מצוין שקובע ומחלק את הדקות בין כולנו ואני מבחינתי עולה על המגרש לתת את כל מה שיש לי גם אם מדובר בכמה שניות. בסופו של דבר הנבחרת היא זו שחשובה וניצבת בראש".