קשה שלא לשים לב לשינוי שהתחולל בנבחרת ישראל לאחרונה, בין אם זה מצד השחקנים ובין אם מצד האוהדים והתקשורת.

החל מהחלפת המאמן הקשוח (שרף) במאמן פתוח יותר וחביב (שיבק), דרך צירופו של אליל השחקנים (קטש) לצוות המקצועי, התייצבותו של בלות'נטאל לראשונה לסגל, חזרתו של הקפטן בורשטיין ומעל לכל הצטרפותו של שחקן ה-NBA הישראלי הראשון, עומרי כספי.

ואכן, נדמה כי האווירה השוררת בנבחרת טובה משהייתה. ומבחינה מקצועית, חרף החסרון הבולט בסנטרים, מצליחים השחקנים והצוות להעביר תחושה שהכל תחת שליטה, שהאוהדים, הכמהים לתוצאות בזירה הבינלאומית אחרי שנים ספורות של כישלונות, יכולים לצפות למעט נחת.

רגע לפני שהנבחרת עולה על המטוס לקראת המשחק הראשון במסגרת מוקדמות אליפות אירופה מול איטליה, נחת הפורוורד גיא פניני באולפן ONE כדי להתארח בתוכנית "7 דקות".

"יש לנו משחק קריטי ואנחנו חייבים לנצח" הבהיר פניני בפשטות, "אנחנו יוצאים כדי לחזור עם ניצחון אבל זה לא יהיה קל, יש לאיטלקים נבחרת טובה מאוד, שקצת מזכירה את הנבחרת שלנו".

גיא פניני. "אם לא נעפיל זה יהיה כישלון" (צילום: מערכת ONE)
גיא פניני. "אם לא נעפיל זה יהיה כישלון" | צילום: מערכת ONE

"אנחנו מוכנים, הצוות עשה הכנה מאוד טובה, היום הכושר והכימיה והאווירה מצוינים, יש הייפ סביב הנבחרת, עם עומרי ועם כל השחקנים שחזרו מאירופה - הלפרין, בורשטיין".

כאמור, חזרתו של עומרי כספי לשורות הנבחרת, חמוש בניסיון NBA, היא אחד הגורמים המרכזיים לציפיות המחודשות ממנה וגם פניני בין המפרגנים: "עומרי שחקן אדיר, הוא נשאר אותו עומרי הצנוע והמקסים שכולנו מכירים אבל כשחקן הוא אחר, הוא חזר שלם יותר".

אימון נבחרת (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
אימון נבחרת (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

באשר להשפעתו של כספי, מסכים פניני: "זה גם משפיע כמובן על רמת הנבחרת ועל האימונים. אין ספק שאחת הסיבות להתעניינות הרבה של הקהל בנבחרת זו החזרה של כספי לסגל, אין ספק שיש לנו סגל מוכשר מאוד והציפיות בהתאם".

פניני התייחס כמובן גם לקבוצתו, מכבי ת"א, ולמשמעותה עבורו: "אני הגשמתי חלום, אני שחקן שגדל במועדון, מאוד התרגשתי ללבוש את הגופיה הזאת. מגיל אפס חלמתי לשחק בשביל הסמל ובשביל המועדון".

גיא פניני חוגג (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גיא פניני חוגג (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

אובדן האליפות, הוא מספר, הינו פצע שטרם הגליד: "לא הלכתי לישון כמה ימים אחרי המשחק נגד גליל. השריטה הזאת עדיין שם, אני חושב שהיא תישאר עד שניקח שוב את האליפות".

בעונה שעברה דובר הרבה על העובדה שבמכבי חסר ציביון ישראלי, לדעתו של פניני "בתקשורת נדבקו לזה הרבה, אני לא מאשים אותם, היה באמת איזה חלל של ישראלים ואני מאמין שעכשיו שיש אפשרות עם בורשטיין וכדיר לפצות על כך".

אליהו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אליהו (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

פניני דיבר גם על הרצון לראות את ליאור אליהו בצהוב במכבי, על כך שאינו חושש ממיעוט דקות בשל ריבוי פורוורדים ועל המטרה הברורה: "אם לא נעפיל לאליפות אירופה, זה יהיה כישלון". היכנסו וצפו בראיון המלא עם גיא פניני באולפן ONE.