האוטובוס של אולימפיאקוס רגום (צילום: מערכת ONE)
האוטובוס של אולימפיאקוס רגום | צילום: מערכת ONE

סדרת גמר פלייאוף מרתקת היתה אמורה להיפתח הערב (חמישי) ביוון בין האלופה פנתינאייקוס לבין אלופת היורוליג החדשה אולימפיאקוס פיראוס, שגברה לפני מספר ימים על צסק"א מוסקבה 61:62 בגמר באיסטנבול.

בפועל, המשחק בוטל לאחר שאוהדי אולימפיאקוס רגמו את האוטובוס של פנתינאייקוס באבנים והמשחק נדחה למועד אחר, כאשר האחראים העדיפו שלא לקחת סיכונים מיותרים.
 
אולימפיאקוס היתה זו שאמורה לארח את המשחק בהיכל השלום והאחווה, לאחר שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון ורכשה לעצמה את יתרון הביתיות. שני שחקנים מפאו, הפורוורדים סטרטוס פרפרוגלו וסטיבן סמית', נפגעו ופונו לבית חולים. אלכס מאריץ', הסנטר של פאו, מיהר לצייץ בטוויטר וכתב: "איזה קרקס, בושה". אחרים העלו תמונות לרשת.

ביוון מורגלים לעימותים חמורים מאוד בין שתי הקבוצות הגדולות של הליגה ואירופה, שהדרבים ביניהם רותחים והופסקו לא פעם. אלא שברוב המקרים שהתרחשו עד היום משחקים הופסקו בתוך האולם, לאחר שאוהדי אחת הקבוצות התפרעו, השליכו חפצים ומנעו את המשך קיומו. הפעם אוהדי אולימפיאקוס אפילו לא אפשרו ליריבה השנואה עליהם להגיע לתוך האולם.
 
העובדה שאולימפיאקוס היא זו שירשה את פנתינאייקוס ותפסה את מקומה כאלופת היורוליג, ודאי לא מוסיפה נחת לאוהדי פאו ואת תגובתם אפשר יהיה לראות, מן הסתם, כאשר הירוקים מאתונה יארחו את משחק מספר 2, בתקווה שלא יהיה נפגעים. 

אלכס מאריץ: &"איזה קרקס, שכונה&"´ (חגי ניזרי) (צילום: מערכת ONE)
אלכס מאריץ: &"איזה קרקס, שכונה&"´ (חגי ניזרי) | צילום: מערכת ONE