כשהמקום השני בבית כבר הובטח תפגוש (21:45) מכבי תל אביב את שרלרואה הבלגית למשחק חסר חשיבות שינעל את שלב הבתים הראשון של היורוליג  וישלח את הצהובים להתכונן לשלב הטופ-16.

עיקר העיסוק במשחק יהיה סביב שחקנה של היריבה, דמונד מאלט, שצפוי לחתום במכבי תל אביב. הפרטים בין הצדדים כבר סוכמו והעסקה קרובה לחתימה אך במכבי לא מוכנים לצאת בהצהרות לפני ששלב הבתים יסתיים. אם החתימה אכן תצא לפועל השחקן צפוי להגיע לישראל בהקדם האפשרי על מנת שיוכל להיכנס לרוטציה של הקבוצה וללמוד את השיטה עוד לפני פתיחת השלב הבא ביורוליג.

פורוורד הקבוצה, דייויד בלו, התייחס ליכולת הטובה של הקבוצה בתקופה האחרונה וגם על המשחק שמחכה בבלגיה: "הסיבה שחזרנו לנצח והצגנו משחקים טובים היתה כי חזרנו הביתה וישנו במיטות שלנו, זה נתן לנו כח ועזר לנו לחזור לעניינים. העובדה שאכלתי בבית עם המשפחה, ולא רק אני אלא כולנו, נתנה לנו הרבה כח לקראת המשחק ונבוא בכל הכח והאדרנלין לנצח כי זה עוד משחק חשוב בין אם הבטחנו את מקומנו בשלב הבא ובין אם לא".

עוד הוסיף בלו: "זה משחק אחרון ואין לו השפעה מבחינת המיקום כי נסיים את הבית במקום השני בכל מקרה, אז אני לא יודע איך זה ישפיע על הקבוצה. בכל אופן המשחק הזה ייתן לכמה שחקנים שלא קיבלו מספיק דקות לשחק במפעל".

על חברו ליאור אליהו שנמצא בישראל בעקבות קלקול קיבה ווירוס ממנו סבל בימים האחרונים וכן על הרכש העתידי אמר בלו: "הוא חסר לנו ואני מאחל לו החלמה מהירה ושישוב אלינו כמה שיותר מהר. לא שמעתי שום דבר על מאלט ועל צירוף שלו לקבוצה אבל אני חושב שעוד שחקן בעונה כזו יכול להיות טוב במצבת השחקנים שלנו".

בלו ולנגפורד. מוכנים לשרלרואה (יוסי ציפקיס)
בלו ולנגפורד. מוכנים לשרלרואה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

גם הגארד, קית' לנגפורד, שיקבל לידו עזרה בקרוב התייחס למשחק הערב מול שרלרואה: "אני מאוד שמח שניצחנו את כל המשחקים שהיו לנו בישראל, זה נתן לנו המון אנרגיות ואנחנו רוצים לסיים את שלב הבתים הראשון כמו שצריך ועם ניצחון שימשיך את המומנטום שלנו. יש לנו עכשיו הרבה יותר ביטחון ואני מקווה שהיכולת הטובה שלנו תמשך גם ביורוליג, רק אחרי זה נתחיל לחשוב גם על השלב הבא"

            .