אלן אנדרסון. עשוי לעבור למדריד (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אלן אנדרסון. יתאושש בזמן למשחק (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

גארד מכבי תל אביב, אלן אנדרסון, שסובל מזה מספר שבועות מפציעה בשורש כף היד, יהיה כשיר למשחק הקרוב של הקבוצה ביורוליג, מול רומא, כך התברר עם שובו ארצה ולאחר ששוחח עם הצוות המקצועי של הצהובים. 

אנדרסון, שלא נמצא בתקופה טובה מבחינת יכולות המשחק שלו וזוכה ללא מעט ביקורות, נבדק בישראל עוד לפני שיצא לחופשת חג המולד בארצות הברית, אך בדיקות ה-MRI לא הצביעו על שום דבר חמור במיוחד ובצוות המקצועי לא היו מודאגים.

עם זאת, במשחק הליגה האחרון מול בני השרון הוא ספג שוב מכה בידו והתעורר החשד שמא הדבר החמיר את הפציעה והוחלט כי יעבור בדיקה נוספת במהלך החופשה בארצו על מנת להיות בטוחים שלא מדובר בפציעה קשה יותר ממה שנראה לעין. 

הצוות המקצועי של מכבי פגש את השחקן התרשם כי לא מדובר בשום דבר חמור, אך לעת עתה הוא מבצע אימונים חלקיים בלבד על מנת שלא תחול החמרה במצבו. בקבוצה לא מודאגים ובונים על כך שאולי עד המשחק מול רומא, ביום חמישי הבא, הוא כבר ישוב להיות אותו שחקן של פתיחת העונה. 

אנדרסון (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
אנדרסון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

ביום שני ערכה הקבוצה את האימון המסכם שלה בישראל ומחר בשעות הבוקר המוקדמות תמריא לאיטליה, לטובת משחק אימון מול הקבוצה המקומית, ביילה. הסנטר הפולני של הקבוצה, מאצ'י לאמפה, שמעמדו בקבוצה עדיין לא ברור, לא יצא עימה לאיטליה. זאת לאחר שנבדק על ידי רופא הקבוצה ונתגלה כי הוא סובל מוירוס, שלא מאפשר לו לקחת חלק בנסיעה.

הצהובים ינחתו בביילה בשעות הצהריים של יום שלישי, יערכו שני אימונים על אדמת איטליה וביום רביעי כבר יפגשו את ביילה. מיד לאחר מכן, ביום חמישי, תשוב הקבוצה ארצה ותחל בהכנות למשחק מול רומא בבית. 

פיני גרשון. רוצה לסיים באחד משני המקומות הראשונים (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
פיני גרשון. לא יוכל לפגוש את חולון ברבע הגמר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לאחר שהיריבה הנצחית, הפועל ירושלים, הודחה אמש על ידי ברק נתניה משלב רבע הגמר של גביע המדינה, תגלה מכבי תל אביב מי מבין שש הקבוצות שכן העפילו שלב תהיה היריבה הבאה שלה במפעל, זאת כאמור כאשר היריבה השביעית, מחזיקת גביע המדינה הפועל חולון, לא תוכל לעלות בגורל מכיוון ששתי הקבוצות העפילו לשלב הבא אוטומטית בשל התארים בהם זכו אשתקד.