אכזבה מהולה בסיפוק. הפועל ירושלים אמנם הפסידה אמש (שלישי) בבית לאריס סלוניקי 89:79, בקרב על המקום הראשון בבית ג' של היורוקאפ, אך היא עדיין יכולה לטפוח לעצמה על השכם בזכות ההעפלה לשלב הבא.
 
בבית אליו שובצה ירושלים במסגרת שלב הטופ 16 של היורוקאפ נמצאות גם קאזאן הרוסית, ולנסיה הספרדית וגלאטסראיי הטורקית. מחזור המשחקים הראשון בבית ישוחק ב-26 בינואר, והמחזור האחרון ב-9 במרץ, כאשר שתי הראשונות בבית יעפילו לשלב רבע הגמר.
 
בירושלים הודו כי מדובר בהגרלה קשה למדי, כאשר חלק גדול מההתייחסות היה למשחק מול קאזאן ולעניינים הלוגיסטיים אשר כרוכים בהגעה לעיר הממוקמת בלבה של רוסיה, וגם לקשיים בהם נתקלה הקבוצה בשתי הנסיעות האחרונות שלה לעיר הרוסית.

במשחק עצמו ירושלים הציגה הגנה נרפית לאורך מרבית שלביו, כאשר היוונים מגיעים פעם אחר פעם למצבים של זריקות חופשיות לשלוש נקודות, וכמובן שלא הזיקה העובדה שהם קלעו מטווח זה ב-67 אחוז (!).
 
בעיקר התקשו האדומים בשמירה על צמד הגארדים הזריזים, ג'רמי ריצ'רדסון וקיידרן קלארק, שקלעו יחדיו 43 נקודות (כולל 9 שלשות) ועשו ככל העולם על רוחם מול הקו האחורי של ירושלים, שנתן אתמול תצוגה הגנתית מאכזבת למדי.

ברנדון האנטר, אחת מנקודות האור הבודדות במשחק מול אריס, שיחק אמנם רק 15 דקות וקלע 8 נקודות בלבד, אך הביא עימו הרבה אנרגיות ופיזיות, ונראה שמשהו השתחרר במשחק שלו. אם כך אכן הדבר, ירושלים צפויה ליהנות מכך מאוד בהמשך הדרך במפעל.

האנטר במדי ירושלים. עובר לטורקיה  (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
האנטר. "מסוגלים להגיע לרבע הגמר" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"רצינו את המקום הראשון בבית", הודה הסנטר הירושלמי. "אבל בסופו של דבר העיקר שעמדנו ביעדים שהצבנו לעצמנו והעפלנו לשלב הבא. עכשיו המטרה היא שוב פעם להעפיל שלב ואני בהחלט חושב שיש לנו סיכוי לעשות זאת".
על העובדה שבמשחקים האחרונים חזר לרוטציה והתחיל לתרום לקבוצה, אמר האנטר: "יש לנו הרבה שחקנים טובים ואני יודע שתמיד אוכל לתרום כשיצטרכו אותי".

גיא גודס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גיא גודס. ביום ראשון ירושלים מגיעה לנוקיה (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

 
בירושלים כבר החלו בהכנות לקראת משחק הליגה מול מכבי ת"א, שייערך ביום ראשון הקרוב בהיכל נוקיה. אוהדים רבים צפויים ללוות את הקבוצה למשחק מול מוליכת הטבלה, ובקבוצה ימשיכו להאמין באפשרות להשיג ניצחון ליגה ראשון ביד-אליהו מאז 1992.
 
על היריבה הקרובה סיפר האנטר: "אני מודע ליריבות בין המועדונים ומכיר את מכבי עוד מהתקופה ששיחקתי בארצות הברית והם לקחו הרבה אליפויות אירופה, עם פארקר. אני מתכונן למשחק הזה כמו לכל משחק".