לני ווילקנס. ג´וב חדש (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
לני ווילקנס. ג´וב חדש (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

לני ווילקנס, מי שהחזיק בשיא ניצחונות אישי למאמן בתולדות ה-NBA בזכות 1,332 ניצחונות וראה את דון נלסון מגולדן סטייט ווריירס חולף על פניו השבוע, יאמן את נבחרת דרום קוריאה במשחקי אליפות אסיה הקרובים בסין.

ווילקנס בן ה-72 הינו חבר בהיכל התהילה בספרינגפילד, מסצ'וסטס, עוד מתקופתו כשחקן ואחר כך נבחר גם כמאמן. הוא אחד מ-50 השחקנים הגדולים בתולדות ה-NBA כפי שנבחרו בשנת 1996, ובאופן כללי גם מהדמויות הידועות בהיסטוריה של הליגה.

הקוריאנים זכו במדלית זהב במשחקי אסיה שהתקיימו בביתם ב-2002, וסיימו במקום החמישי באליפות שהתקיימה בקטאר לפני ארבע שנים. האליפות הקרובה תתקיים בנובמבר בסין.
 
קאחה לבוראל וריאל מדריד מעוניינות בשירותיו של הגארד, דייויד לוגאן, מפרוקום גדיניה החל מהעונה הבאה. נראה כי הסבירות שקאחה לבוראל תקלוט את האמריקאי בעל האזרחות הפולנית סבירה יותר מאשר האפשרות שינחת בסופו של דבר אצל אטורה מסינה במדריד. 

לוגאן סיים את חלקו ביורוליג לעונה זו עם ממוצעים של 15.3 נקודות, 3.4 אסיסטים ו-2.6 ריבאונדים לאחר שהפולנים הפסידו ברבע הגמר 3:1 לאולימפיאקוס. במסגרת שני המשחקים מול ריאל מדריד הוא נעצר על 19 נקודות בממוצע, וגם ניצח את הספרדים במשחק שהתקיים בפולין.

דייויד לוגאן. מבוקש ביבשת (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דייויד לוגאן. מבוקש ביבשת (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

לוגאן עבר לתקופה קצרה גם בישראל לפני מספר עונות ושיחק ברמת השרון. בהמשך הדרך, הוא עבר לפולין, התאזרח ושיחק עם הנבחרת הלאומית באליפות אירופה בשנה שעברה תחת הדרכתו של מולי קצורין.