ליאור אליהו. סוחב פציעה כבר זמן רב (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
ליאור אליהו. סוחב פציעה כבר זמן רב (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

ליאור אליהו, שבמשך כשלושה חודשים גורר פציעה המוגדרת כשבר מאמץ האופייני לספורטאים, ולא מצליח לשחק באופן רצוף ולאורך זמן, יחל בטיפולים מיוחדים לזירוז החלמתו, כך פורסם היום (רביעי) בספרד, כאשר לא נקבע מועד לסיומם של הטיפולים ולא ברור מתי ישוב למגרשים.

הוא יעבור את הטיפולים אצל הצוות הרפואי של קבוצתו קאחה לבוראל ויטוריה. על פי החלטת הצוות המקצועי והרפואי של הקבוצה, אליהו שיחק בתקופה האחרונה אך ורק במסגרת היורוליג, ונח במשחקי הליגה הספרדית, כדי שלא להעמיס עליו יתר על המידה. גם במסגרת היורוליג הוא ראה פחות ופחות דקות משחק עם הזמן והתקשה לבטא את מלוא יכולתו. 

הוא החמיץ שלושה משחקי ליגה בספרד ושותף רק בשני המשחקים הראשונים נגד צסק"א מוסקבה בשלב ההצלבה, מתוך ארבעה משחקים שהתקיימו בסדרה בסך הכל. כאמור, היתה מחשבה שמנוחה והפחתת עומס תסייע לו לעמוד על הרגליים מחדש, אבל מתברר שזה לא ממש עבד או עזר ולכן הוא יעבור את הטיפולים המיוחדים.

לצד פציעתו, נאלצת קאחה לבוראל להתמודד גם עם פציעה נוספת של הסנטר הקרואטי, סטאנקו באראץ', שיחמיץ את שני המשחקים הבאים של הקבוצה נגד סביליה ופואנלבראדה.

דושקו איבנוביץ´ (ONE) (צילום: מערכת ONE)
דושקו איבנוביץ´ (ONE) | צילום: מערכת ONE

 
בכלל, קאחה לבוראל סובלת מפציעות של שחקנים רבים לאורך העונה ובמסגרת משחקי הליגה בספרד רק שלושה משחקניה השתתפו בכל אחד מ-28 המחזורים: פאו ריבאס, מירזה טלטוביץ' ופרננדו סן אמטריו.

אליהו שותף העונה ב-19 מתוך 28 משחקיה של קאחה לבוראל בליגה הספרדית. הוא שיחק 14 דקות בממוצע למשחק, פתח רק פעם אחת בחמישייה והממוצעים שלו הם 4.6 נקודות, 1.8 ריבאונדים ו-1.2 אסיסטים. בנוסף, דייק ב-45% לשתי נקודות ו-78% מהקו.