ההכנות הולכות ונשלמות. הפועל ירושלים ערכה הבוקר (רביעי) אימון קליעות קצר לקראת ההתמודדות החשובה מול אלבה ברלין הגרמנית, הערב ב-19:30, במלחה. ההתרגשות בקרב השחקנים גדולה וניתן לראות כי כולם מבינים את גודל המעמד ואת האפשרות להגיע לפסגות שרובם כלל לא נכחו בהם.

קשה להחליט מי מבין שחקני הקבוצה הוא הנרגש ביותר לקראת המשחק, אבל אין ספק שפו ג'טר הוא מועמד ראוי לתואר זה. לפני ההתמודדות, הגארד האמריקאי שיתף אותנו בתחושותיו לקראת המשחק ולקראת הישורת האחרונה של העונה.

"זה הזמן שלנו, אנחנו צריכים לבוא מפוקסים ומרוכזים ומוכנים לקרב. זה בידיים שלנו", הצהיר ג'טר בפתח דבריו והמשיך והסביר: "עכשיו זה הרבע הרביעי של העונה, הטופ 8 של היורוקאפ והמחזורים האחרונים בליגה ואנחנו צריכים לתת את הטוב ביותר שאנחנו יכולים".

על המפתחות למשחק, אמר הגארד נמוך הקומה: "אנחנו חייבים להיות אגרסיביים ולהתחיל חזק, כי אלבה היא קבוצה טובה והשחקנים שם משחקים ביחד כבר הרבה זמן ויודעים איך לקחת את ההובלה בפתיחה".

כאשר ג'טר, שידוע כאחד שאומר את אשר על ליבו, נשאל האם האמין בתחילת הדרך כי קבוצתו מסוגלת להגיע לטופ 8 של היורוקאפ ואולי אף מעבר לכך, הוא לא התבלבל והשיב: "כשהגעתי וראיתי את הסגל ודיברתי עם הצוות המקצועי וכל האנשים שמסביב, הבנתי שיש פה משהו, ושאפשר להיות במעמד כזה, כך שאני לא מופתע שהגענו לרגע הזה",

ג´טר. השיג חוזה בליגה הטובה בעולם (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
פו ג´טר. "זה הזמן שלנו" (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

ג'טר הוסיף והדגיש: "היה קשה לנצח בדרך לכאן, אבל האמנתי שאפשר להגיע רחוק. כמו כל קבוצה בטופ 8, יש לנו סיכוי ללכת עד הסוף אם נעשה את העבודה שלנו ואני מתפלל לאלוהים שנביא תואר".

מעבר לתוכנית המשחק ולהכנה המקצועית, במועדון הירושלמי הירבו לדבר בימים האחרונים על הקהל האדום ועל החשיבות שתהיה לו במהלך המשחק. "הקהל שלנו שווה לקבוצה לא מעט נקודות בכל משחק, ובמיוחד במעמדים שכאלה", אמר יו"ר הקבוצה,  דני קליין, שהבטיח כי "הקהל יהווה פקטור משמעותי במשחק מול אלבה במלחה".

גם ג'טר בונה על התמיכה מהקהל ומסביר מדוע לאוהדים בירושלים השפעה כל כך גדולה על הנעשה במשחק. "ההבדל בין הקהל שלנו והאולם שלנו למקומות אחרים, הוא שכאן במלחה הקהל ממש על הפרקט, ממש על השחקנים", הסביר הגארד את התיאוריה שלו וסיכם: "אני יודע שהאוהדים יביאו איתם הרבה אנרגיה למשחק הבית האחרון שלנו ביורוקאפ".

אוהדי ירושלים (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ירושלים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

יש לציין כי הביקוש לכרטיסים לקראת ההתמודדות היה גבוה מתמיד ובמועדון הודיעו כי אין בכוונתם לפתוח את הקופות. כמו כן, בקבוצה ביקשו להעביר מסר לאוהדים ולפיו עליהם להקדים את הגעתם למשחק לשעה 19:00, וזאת בשל סידורי האבטחה הקפדניים שצפויים בכניסה ובמטרה למנוע כניסה מאוחרת של אוהדים ליציעים וכמובן, על מנת שקבלת הפנים ליריבה תהיה חמה ככל הניתן.