חמישה חודשי עבודה יגיעו מחר בערב (חמישי) לשיאם כאשר תנסה מכבי תל אביב להוכיח שהיא שבה לימיה הגדולים עת תפגוש במשחק חוץ את קאחה לבוראל ויטוריה הספרדית במסגרת שלב הבתים הראשון של היורוליג.

הצהובים שהמריאו אמש לוויטוריה בטיסת קישור ממדריד כבר הספיקו לערוך את האימון הראשון שלהם על אדמת ספרד והחלו בהכנה פרטנית יותר לקראת המפגש מול היריבה. על אף המשחק הקשה לכולם במכבי ברור כי ניצחון מול הספרדים יכול לתת לקבוצה דחיפה אדירה לקראת המשך העונה, כאשר הפסד יכול לבצע דווקא את הפעולה ההפוכה.

סנטר הקבוצה סופוקליס שחורציאניטיס, אשר מושך אליו את מירב האש מהקבוצות היריבות, יצטרך להוכיח גם מול ויטוריה כי הוא מסוגל לסחוב את מכבי לעבר עונה אירופית מוצלחת, אך מעל לכל ינסה להוכיח פעם נוספת כי הוא מתאים לרמות הגבוהות ביותר וכי הוא מסוגל לשדרג את מכבי.

עוד לפני המפגש מול ויטוריה סיפר שחורציאניטיס ל-ONE על ההתרגשות מתחילת המשחקים בזירה האירופית וכן על השאיפות הברורות של מכבי תל אביב במשחק מול האלופה הספרדית: "זה הולך להיות משחק מאוד מאוד קשה, שימשוך גם הרבה אש. קאחה לבוראל היא קבוצה מאוד טובה וכולנו יודעים זאת. אנחנו וגם אני באופן אישי מאוד מתרגשים לפתוח את העונה באירופה, חיכינו לזה הרבה מאוד זמן ויש תחושה טובה באוויר. אנחנו לא מתייחסים למשחק הזה כמכשול בגלל שפוגשים את אלופת ספרד בחוץ, אנחנו מתייחסים למשחק הזה כעוד משחק שאנחנו רוצים לנצח בו ולעמוד באתגר ובמטרות".

שחורציאניטיס ובלאט. מכבי שוב בבלגרד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחורצאניטיס. "מתרגשים לפתוח עונה באירופה" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

לאחר שזכו בגביע הליגה וניצחה את האלופה המקומית גלבוע/גליל במחזור הפתיחה של ליגת העל, יודעים הצהובים כי עליהם לשמור על המומנטום החיובי ולנסות לפתוח ברגל ימין גם את ההתמודדות ביורוליג. לאחר כמה שנים של שפל בזירה האירופית תנסה מכבי לשפר את התדמית ההרוסה, אך מעל לכל תרצה לשדר ליתר הקבוצות במפעל מסר לפיו תתמודד עד הסוף במפעל.

סחורצאניטיס מטביע (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
סחורצאניטיס מטביע (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ביג סופו יודע שיש עוד הרבה דברים שעל מכבי לשפר לפני שתציג יכולת מושלמת, אך גם מבין שמדובר בתהליך ושעד לתוצאה הסופית דרוש עוד לא מעט זמן: "כרגע אנחנו משחקים טוב, עבדנו על הבעיות שהיו לנו בטרום העונה אבל אין ספק שיש עוד דברים שאנחנו צריכים לעבוד עליהם ולהשתפר בהם בכדי להיות טובים יותר. אנחנו ממשיכים להתקדם. עדין לא הגענו לתוצאה הסופית שאנחנו מכוונים אליה אבל אנחנו בדרך הנכונה וזה מה שחשוב. נמשיך לעבוד כל יום והכי חשוב שיהיה ברור לכולם שאנחנו באים למשחק הזה במטרה לנצח ולא בשביל שום דבר אחר".

בשנה שעברה פגשה מכבי פעמיים את קאחה לבוראל עוד כאשר שיחק בשורותיה כוכבה הישראלי, ליאור אליהו. המפגשים מול ויטוריה לא צלחו ופעמיים יצאה מכבי כאשר ידה על התחתונה.

הפעם ינסו הצהובים לתקן את המעוות מהעונה שעברה כאשר גם לבייבי שאק ברורה המשימה: "ננסה ליישם מול ויטוריה את כל הדברים שעבדנו עליהם בתקופה האחרונה וכמו כן גם ננסה להמשיך את היכולת הטובה שלנו מגביע הליגה ומהמחזור הראשון של ליגת העל. אמנם מדובר במסגרות שונות אבל אנחנו צריכים להיות מתואמים בינינו, לשמור על הכימיה ולתת מלחמה לוויטוריה עד השניה האחרונה של המשחק. אין ספק שיהיה מאבק קשה, אבל אנחנו יכולים לעמוד בו". מכבי תל אביב תעלה למשחק בספרד עם גופיות חדשות עליהן מתנוסס גדל ישראל.