שאראס. צפוי להישאר עוד שנה עם אוברדוביץ' (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
שאראס עם אוברדוביץ´. פוגשים את ריאל (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ריאל מדריד ואטורה מסינה ישחקו הערב (חמישי) באתונה נגד פנאתינאיקוס במסגרת המחזור השמיני ביורוליג, במפגש בין שני המאמנים המצליחים ביותר באירופה: ז'ליקו אוברדוביץ' מהצד היווני, שעובד בקבוצה ברציפות מאז 1999, ואטורה מסינה האיטלקי, שעבורו זו העונה הראשונה במדריד. 

במפגש הקודם שהתקיים בין השתיים בבית ג', ניצחו הספרדים 70:80, אבל ריאל, שנראתה בשליטה, איבדה גובה בשבוע האחרון כשהפסידה במפתיע לפרוקום סופוט במשחק חוץ בפולין ומיד אחר כך ספגה גם הפסד ראשון בליגה הספרדית במשחק חוץ נגד אוברדוירו ממרכז הטבלה.

פנאתינאיקוס ניצחה בשבוע שעבר את חימקי מוסקבה ברוסיה לאחר הארכה, במשחק שכבר נשמט לה מהיד וחזר אליה עם המון מזל. בעקבות הניצחון, עלו היוונים למקום הראשון בבית ד' עם מאזן 1:6 ומדריד נפלה למקום השני עם מאזן 2:5.

דימיטרי דיאמנטידיס מהצד היווני וסרחיו יול מהצד הספרדי עלולים להחמיץ את המשחק בגלל פציעות.

רחוק משם תיגש ברצלונה, היחידה שטרם הפסידה העונה ביורוליג, למשחקה השמיני במטרה להישאר בלתי מנוצחת. היריבה תהיה ז'לגיריס קובנה, המדורגת אחרונה בבית א'. הפסד ספרדי יהיה סנסציה גדולה וסביר יותר שיירשם עוד הפסד לקבוצתם של שני בוגרי הליגה הישראלית מהעונה שעברה, מרקוס בראון וטראוויס ווטסון שמשחקים בקובנה העונה. אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, זה נראה כמו 0:8 ודאי במאזן של ברצלונה.

נבארו בטירוף.  מפרק את מכבי מהשלוש (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
נבארו. ינסה לשמור את ברצלונה מושלמת מול הליטאים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אפס פילזן חוזרת הביתה אחרי שהפסידה באופן דרמטי נגד פרטיזן בלגרד בשבוע שעבר בנקודה אחת בלבד, והיא תארח את מלאגה למשחק קריטי. הטורקים, שמילאו את הרכבם העונה בשחקנים מוכחים ומנוסים, לא מצליחים להמריא במשחקי חוץ בבית הקשה אליו שובצו.

_OBJ

אולי הערב בבית יהיה להם נוח יותר, אם כי היריבה, אוניקאחה מלאגה, היא לא בהכרח השיבוץ הנוח ביותר שארגין עתמאן ושחקניו היו מבקשים להערב. מלאגה מדורגת שניה בבית ב' עם מאזן 2:5 ואילו פילזן ניצחה רק שלושה משחקים והפסידה בארבעה.
 
במשחקים נוספים הערב: אורליאן (היחידה ללא ניצחון עד עכשיו) נגד פרטיזן בלגרד (בית ב'), ארמני ג'ינס מילאנו – פרוקום סופוט (בית ד').