עם מאזן של שני ניצחונות על הולנד (82:96) ואנגליה (82:86) בטורניר ההכנה לקראת מוקדמות אליפות אירופה 2011 המתקיים בישראל, תארח הערב (רביעי) נבחרת ישראל את נבחרתה המקבילה של בלגיה למשחק האחרון בטורניר ותנסה להשלים רצף ניצחונות, שיעניק לה ביטחון רב לקראת תחילתו של הקמפיין הרשמי.

חניכיו של אריק שיבק כבר פגשו את הבלגים ביום שישי האחרון למשחק אימון ואף הצליחו להחזיק אותם על סקור נמוך במיוחד לכל אורך המחצית הראשונה, מה שעורר תמיהה האם מדובר בנבחרת שיכולה להוות יריבה שקולה לישראל, בהתחשב בקבוצות מולן תשחק במוקדמות.

ברבע השלישי היה זה סיפור אחר לגמרי והישראלים, שהתקשו לשמור על אותה יכולת, איפשרו לבלגים לחזור למשחק. בסופו של דבר התעשתו ברבע האחרון, לחצו על הדוושה וניצחו במשחק.

שיבק הבטיח, כי הערב יהיה זה משחק אחר לגמרי והנבחרת הבלגית תגיע בניסיון לנצח ולהוכיח שיש לה מה למכור. עם זאת, ישראל תשאף לנצח ובעיקר לעבוד על נקודות החולשה שלה, שבאות לידי ביטוי בעיקר בהגנה.

קפטן הנבחרת, טל בורשטיין, סיפר ל-ONE על התחושה השוררת בקבוצה עד כה ועל האווירה שמסביב: "אנחנו בסך הכל נבחרת מאוד מגובשת ויש אווירה טובה וחיובית מסביב. זה בדיוק מה שאנחנו צריכים כדי להמשיך הלאה ולנסות לעמוד בכל המטרות שעומדות לנגד עינינו בקיץ הקרוב".

בורשטיין. מקווה לנצח שוב את בלגיה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בורשטיין. מקווה לנצח שוב את בלגיה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על המשחקים הרשמיים במוקדמות, שיתחילו ביום שני הקרוב כאשר תפגוש הנבחרת את איטליה החזקה, הוסיף בורשטיין: "אנחנו חייבים לבוא מאוד ממוקדים למשחקים הללו, בעיקר כי מצפים לנו מפגשים ממש קשים ויש לנו עוד הרבה דברים שצריך לעבוד עליהם, מדובר בנקודות שחייבים לשפר בהקדם האפשרי".

לימונד. &"אני מבין למה אומרים שהליגה הספרדית היא הכי חזקה&" (שי לו (צילום: מערכת ONE)
שחקני נבחרת ישראל. &"חייבים לבוא ממוקדים&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כמו כן, התייחס הקפטן למשחקי ההכנה עד כה: "הצדדים הפחות טובים שלנו הם ההתמודדות בצבע וריבאונד ההתקפה של היריבה מולה אנחנו משחקים, אבל הצדדים הטובים שלנו באו לידי ביטוי במשחק מול הולנד, כאשר הנענו כדור כמו שצריך, פירגנו אחד לשני וההגנה היתה אגרסיבית, למרות שהגנה אגרסיבית צריכה להימשך זמן רב ולא רק בפרקים מסוימים של המשחק".

"אנחנו צריכים לדאוג להביא את כל הדברים הטובים שלנו למשחקים הבאים ולנסות לבצע אותם לאורך כל המשחק וטוב יותר ואז יהיה בסדר", ציין בורשטיין.

ישראל מול הולנד. &"במשחק הזה הצדדים הטובים שלנו באו לידי ביטוי&" ( (צילום: מערכת ONE)
ישראל מול הולנד. &"במשחק הזה הצדדים הטובים שלנו באו לידי ביטוי&" (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

עד כה במסגרת ההכנה ערכה הנבחרת טורניר ידידות בבלארוס, שם הפסידה למארחת וניצחה את אוקראינה ובולגריה. לאחר מכן ערכה שני משחקי אימון בחוץ מול פורטוגל וחזרה עם ניצחון והפסד. בהכנה בישראל מחזיקה הנבחרת במאזן של שלושה ניצחונות - שניים בטורניר ואחד במשחק אימון מול בלגיה. היום מקווים בנבחרת להשיג ניצחון אחרון ולצאת לאיטליה בתחילת השבוע עם מאזן 2:7 בהכנה.