מכבי תל אביב אומנם קטעה אמש (ראשון) את רצף הניצחונות שלה לאחר שהפסידה בליגה המקומית לבני השרון (91:88) אבל בכל הנוגע למשחקי היורוליג ממשיכה סגנית האלופה להוביל את טבלאות הסטטיסטיקה כאשר מי שנבחר לשחקן חודש נובמבר במפעל הוא לא אחר משחקן הצהובים, צ'אק אידסון.

אידסון שפתח את העונה מצויין, הפך מהר מאוד למנהיג של מכבי תל אביב על המגרש והוביל אותה עד למקום הראשון בטבלת בית אחד, עם חמישה ניצחונות רצופים, מתוכם ארבעה בחודש נובמבר. האמריקני העמיד ממוצעים טובים של 12.2 נקודות בממוצע למשחק, הוריד 3.2 ריבאונדים, חטף 3.2 כדורים והוביל מספר שבועות את טבלת השחקנים המצטיינים כאשר הוא מחזיק במדד מצטבר של 18.7 נקודות מדד.

47.1 אחוז מהשדה ו-53.3 מחוץ לקשת הם אחוזי הקליעה של אידסון העונה כאשר במקביל הוא גם מדורג ראשון בטבלת החטיפות. במשחק הראשון של העונה מול קאחה לבוראל ויטוריה בחוץ, הציגה מכבי משחק נפל מול הספרדים אך מי שדווקא הפתיע וזכה לשחקן המצטיין באותו שבוע הוא אידסון עצמו, אשר היתה זו עבורו הפעם השניה בסך הכל בה הוא נבחר לשחקן השבוע ביורוליג.

אידסון. מצטיין חודש נובמבר ביורוליג (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אידסון. מצטיין חודש נובמבר ביורוליג (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

את המשחק הטוב ביותר שלו העונה רשם אידסון מול אלופת פולין, פרוקום גידניה, שהושפלה בישראל והפכה כמעט באופן רשמי לבשר התותחים של בית אחד. באותו משחק קלע השחקן 20 נקודות, חטף חמישה כדורים וכן הוריד ארבעה ריבאונדים. אידסון מחזיק בנתונים סטטיטסים טובים יותר מכל שחקן אחר במכבי כאשר הוא מוביל בנקודות המדד, נקודות, אסיסטים, חטיפות וכן אחוזים מחוץ לקשת.

בעונה שעברה זכה אידסון לביקורות קשות מאוד מצד אוהדי מכבי, כלי התקשורת וכן אנשי מכבי עצמם, זאת היות ולא הצליח להיכנס לעניינים ולא הפך למנהיג שציפו ממנו להיות. מהר מאוד הציפיות הגבוהות התחלפו באכזבה מסויימת, אך גם המבקרים הגדולים הבינו כי מדובר בשחקן מאוד קבוצתי שזקוק לשחקנים בעלי יכולת קבוצתית מסביבו.

הנדריקס, אליהו ואידסון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
הנדריקס, אליהו ואידסון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כשאלן אנדרסון לצידו בעונה שעברה לא הצליח אידסון להפיק את התועלת מיכולת וחוכמת המשחק שלו, אך העונה כאשר מכבי דוגלת במשחק קבוצתי, הגנתי ומסודר הוא מצליח לבוא לידי ביטוי, מוביל את מכבי לעונה טובה עד כה ואף זכה החודש לראשונה בקריירה שלו בתואר שחקן החודש המצטיין של היורוליג.

מאמן הקבוצה, דייויד בלאט, אמר על בחירתו של אידסון לשחקן החודש: "צ'אק משחק עבורנו נפלא משני צידי המגרש ותורם הרבה מאוד למכבי בהמון אספקטים ורבדים, אני שמח שרואים את זה והוא בהחלט ראוי לתואר שחקן החודש ביורוליג".