טל בורשטיין. משחק לחימה של ישראל (הילה אביגל)
בורשטיין. הנבחרת תשיג נקמה? (הילה אביגל) | צילום: מערכת ONE

לנבחרת ישראל תינתן הערב (שלישי) הזדמנות לנקום בפורטוגל במשחק השני ביניהן תוך יומיים אחרי שאמש נוצחו החניכים של אריק שיבק 85:76, בהכנה לקראת מוקדמות אליפות אירופה.

אמנם מדובר רק במשחקי הכנה אך לשיבק יש עוד הרבה עבודה בכדי להביא את הנבחרת מאוחדת ומתואמת לקראת משחקי מוקדמות היורובאסקט שייערכו החל מחודש אוגוסט. עוד קודם לכן תארח ישראל בסוף השבוע טורניר הכנה משל עצמה בהיכל נוקיה, בו תשתתפנה נבחרות אנגליה, בלגיה והולנד.

בשעות הצהריים ינחת בישראל פורוורד סקרמנטו קינגס, עומרי כספי, שיזכה ליומיים של מנוחה לאחר שבמהלך השבועות האחרונים עבד קשה בליגת הקיץ בלאס וגאס ויחבור לנבחרת רק ביום חמישי.

גם שחקן מכבי תל-אביב, יניב גרין, שנחשב שמשך שנים לעוגן של הנבחרת בעמדת הסנטר, יצטרף לאימונים ביום חמישי אך עדיין לא ברור באיזה מצב בריאותי הוא מגיע ומה כושר המשחק שלו.

הסנטר סובל כבר תקופה ארוכה מפציעה מטרידה בגב אך בנבחרת בכל זאת בונים עליו ומקווים כי הוא יוכל לתרום את חלקו על מנת שהנבחרת תצליח ותעבור את המשוכות הגבוהות שמחכות לה במשחקים הרשמיים מול לטביה, פילנלד, איטליה ומוטנגרו.

כספי (יעל מרגלית)
כספי (יעל מרגלית) | צילום: מערכת ONE

מטרה נוספת בשני משחקי ההכנה בפורטוגל היתה לשלב את דייויד בלות'נטאל ברוטציה של הנבחרת וכן לאפשר גם לליאור אליהו, שחקן קאחה לבוראל ויטוריה שהצטרף באיחור, להכנס לכושר משחק ולהשיל מעצמו את החלודה שהצטברה במהלך חופשת הקיץ.

מחר בצהריים צפויה הנבחרת לנחות בישראל אך לא תקיים אימון נוסף בארץ אלא תתכנס שוב רק ביום חמישי בסגל מלא, ממנו ינופו בסופו של דבר שני שחקנים שלא ייצאו עם הנבחרת למשחקי המוקדמות.

גרין ופישר (קובי אליהו)
גרין ופישר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE