קשה מאוד היה למצוא מישהו שלא הביע ספקות רבים לגבי היכולת של מכבי תל אביב לנצח את ריאל מדריד החזקה בהיכל נוקיה. אבל, חניכיו של דייויד בלאט התעלו ועשו את העבודה בדרך ל-82:88 ענק על הספרדים אמש (חמישי). הרוב הגדול שרצה להאמין בניצחון של מכבי חש מתח רב לפני המשחק כאשר לכולם היה ברור שניצחון יזניק את הקבוצה למעלה בעוד שהפסד יכול להשפיע על כל העונה ולדכא מערכת שלמה וזה לא משנה אם מישהו יגיד אחרת.

המארחת התייצבה על קו הזינוק מוכנה מתמיד להתחרות מול ריאל על היוקרה ולמעשה שלחה מסר לכל הקבוצות באירופה שלמרות השינויים הרבים שעברה בקיץ היא עדיין מתכוונת לרוץ קדימה ולנסות להגיע רחוק עוד יותר מבעונה שעברה. הצהובים ישאבו עידוד רב מהניצחון הגדול על מדריד ועוד יותר מכך מהיכולת הטובה שהציגו באחד המשחקים היותר מעניינים והמרתקים שנראו כאן בתקופה האחרונה.

מי שהיה ללא ספק אחד מכוכבי המשחק וסוף סוף הצליח להיכנס לעניינים הוא ג'ורדן פארמר שהעניק לבלאט לא מעט רגעים של נחת במהלך המשחק עם 27 נקודות. ל-ONE הוא סיפר על אנחה הרווחה הגדולה ששיחרר לאחר הניצחון: "אני מרגיש מצוין ושמח מאוד בשביל כל החברים שלי לקבוצה. יהיו לניצחון השפעות חיוביות לטווח הארוך כי מדובר בניצחון על קבוצה גדולה בבית, זה היה משחק גדול".

פארמר עם בלו. "נילחם על הכל" (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
פארמר עם בלו. "נילחם על הכל" (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"אני מרגיש שאני מתחיל ללמוד את הכדורסל האירופי לאט לאט, יהיו משחקים שבהם יילך פחות ויהיו משחקים שיילך יותר טוב. זה עוזר מאוד שהחברים לקבוצה יודעים לתת גיבוי ולתמוך על המגרש וצריך פשוט להמשיך ולעבוד קשה. אני חושב שהניצחון הזה הבהיר לנו ולכל מי שצפה בנו שאנחנו מסוגלים לשחק ברמות האלה ולהיות טובים, מכבי קבוצה רצינית מאוד ואנחנו נילחם על כל התארים", הצהיר פארמר.

מזרחי: "אחד ממשחקי היורוליג הכי טובים בשנים האחרונות"

יו"ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, שלוקח ללב כל משחק של הקבוצה ובכל מסגרת אפשרית היה נרגש מאוד ואף שלח מסר של שביעות רצון לשחקנים כאשר אמר: "אני חושב שהפגנו את אחד ממשחקי היורוליג הטובים ביותר שהיו בשנים האחרונות, העובדה שפארמר נבחר ל-MVP של המחזור עם מדד איכות של 35 זה נתון מדהים, אני חושב שכל השחקנים נתנו את הנשמה, אם זה יוגב אוחיון ואם זה דייויד בלו וכמובן סופו שהיה על הרצפה יותר מאשר באוויר, לקח הרבה ריבאונדים וקלע. המשחק הזה הביא הרבה מאוד גאווה למועדון".

סופו נלחם מול ריאל. לנגפורד התהלהב מהיכולת של היווני (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
סופו על הפרקט. (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

על ההשתלבות המדהימה של סופוקליס שחורציאניטיס במכבי בשנה וחצי האחרונות ועל אהבת הקהל אליו הוסיף היו"ר: "תמיד אמרו שיש שחקנים בעייתים, אבל כשהם באו לקבוצה כולם קיבלו את רוח המועדון, אם זה בזמנו ארל וויליאמס ואחרים, אבל אני חושב שרואים היום מה שסופו יכול לתת. הלוואי ויהיו לנו הרבה מאוד ערבים כאלה".

מי שנחשב לאחד מהכוכבים הכי גדולים ששיחקו במכבי אי פעם והגיע ארצה כדי לקחת חלק בטקס היכל התהילה של המועדון הוא לא אחר מהסנטר, ניקולה וויצ'יץ', שהביע שביעות רצון מהיכולת של מכבי וגם סיפר על התחושות לראות את דריק שארפ בתפקיד אחר ורשמי יותר: "זה היה תענוג גדול לבוא לפה ולהיות חלק מהטקס המכובד והיפה, זה היה לי לכבוד. זה היה מוזר מאוד לראות את דריק כעוזר מאמן אבל אני שמח שהוא המשיך במכבי גם בתפקיד מקצועי, אני בטוח שהוא יכול לעזור להם הרבה, הוא אחד ויחיד".

וויצ´יץ´ עם החבר הטוב, שארפ (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
וויצ´יץ´ עם החבר הטוב, שארפ (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

וויצ'י'ץ' התייחס גם לסטטוס שלו בימים אלה וכן ניתח את היכולת של הצהובים מול ריאל: "אני בינתיים מתאמן ומחכה לחוזה, זה קצת קשה בגלל כל העניין של השביתה ב-NBA, נראה מה יהיה. נהניתי מאוד מהמשחק של מכבי מול ריאל, משחק גדול ומרתק. מכבי תמיד באה להילחם על כל תואר שקיים, אני בטוח שזה ייקח עוד קצת זמן עד שהכל יתחבר אבל עד כה זה נראה טוב מאוד".