אליצור רמלה יכולה להרגיש מאוכזבת: השחקניות של עדן ענבר ניצחו הערב (חמישי) 57:66 את דינמו מוסקבה בשמינית גמר היורוקאפ וייצאו לגומלין עם תשע נקודות הפרש בלבד, לאחר שכבר הובילו ב-24 נקודות.

רמלה הגיעה למשחק במאזן מצוין מהמקום הראשון בליגה והסתדרה במשך שלושה רבעים מול הקבוצה הרוסית שנחשבת לאימפריה באירופה. בשנת 2007 הניפו הרוסיות את גביע היורוקאפ אך הצהובות הצליחו לשתק את הכוכבת מרינה קוזינה שקלעה 10 נקודות.

ברבע הרביעי רמלה קלעה רק שבע נקודות, הרוסיות רצו וכדי לעלות לרבע הגמר רמלה תצטרך להפגין משחק הקרבה והרבה נחישות. חמש שחקניות קלעו בדאבל-פיגרס וחבל שברבע האחרון המומנטום נעצר.

קלעו לרמלה: רייט 14 נקודות, דורון וסלווין 12 כל אחת, ווילינגהאם וזאריצקה 11 כל אחת ואיבנסביץ' 6.

קלעו לדינמו מוסקבה: פסארבה 15 נקודות, פימנובה 11, קוזינה וסיטיניאק 10 כל אחת, לוגונובה 8, סטוליאר 2 ופופובה נקודה אחת.

שי דורון מודה לקהל. רק תשע הפרש (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שי דורון מודה לקהל. רק תשע הפרש (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

עדן ענבר: "ניסע לרוסיה ונקווה לנצח"
מאמן רמלה, עדן ענבר, אמר: "אנחנו ממש לא פראיירים. אני לוקח לטובה את שלושת הרבעים הראשונים שהיו הכי טובים שלנו העונה בכל המסגרות. באנו כדי לנצח. ברור שכאשר אתה כבר מוביל ב-24 הפרש ומסיים את המשחק בתשע אז אתה מאוכזב, ההרגשה היא פחות טובה".

"אני מחלק את המשחק לשתי מחציות. המחצית הראשונה היתה מאוד טובה וגם הרבע השלישי. את הרבע האחרון אני רוצה לשכוח אבל ניסע לרוסיה ונקווה לנצח. נתקענו בהתקפה ברבע האחרון. אין לי הרבה מה להגיד כי תשע זה יתרון בעייתי. קשה להעריך את דינמו כי הבכנו אותם בשלושת הרבעים הראשונים".

עדן ענבר. נותן כבוד (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
עדן ענבר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

הגארדית טנישה רייט, שקלעה 14 נקודות: "אני מתוסכלת כי נתנו להם לחזור למשחק. משחקים מהסוג הזה צריך לסיים חזק ולא עשינו את זה. נתנו להם לשלוט במומנטום ברבע האחרון והפכנו את המשחק לקשה אבל זה נגמר ואנחנו נצטרך לאסוף את עצמנו לקראת המשחק הבא ברוסיה שיהיה קשה מאוד".

מאמן דינמו מוסקבה, סרגיי שבוטקין: "היה משחק קשה גם כשפיגרנו ב-24 נקודות. חיפשנו את הניצחון וידענו שיהיה קשה. רמלה קבוצה טובה בדיוק כמו שציפינו אבל לא ציפינו לרמה כזאת של שיפוט. זה משהו שלא קורה ברוסיה. השופטים נתנו לרמלה לעשות דברים על המגרש שלא הבנתי אותם. זה היה כמו משחק היאבקות ולא כדורסל".

סרגיי שבוטקין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סרגיי שבוטקין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע ראשון - 21:25 לרמלה
רמלה פתחה עם שי דורון, ליקו ווילינגהאם, נטשה איבנסביץ', לייני סלווין וטנישה רייט. דינמו פתחה עם מרינה קוזינה, אקטרינה סיטיניאק, ורווארה פסארבה, אלכסנדרה סטוליאר וטיטיאנה פופובה. 700 צופים באולם ברמלה.

המשחק התחיל צמוד ומתפרצת של טנישה רייט השוותה את התוצאה ל-6:6, שלוש דקות מפתיחת המשחק. רמלה המשיכה עם עוד שש נקודות ראשונות בעזרת נקודות של רייט, סלווין והשחקנית החדשה ג'נה זאריצקה. דינמו לא נתנה לרמלה לברוח ושתיים של לוגונובה הורידו לנקודה הפרש, 15:16 לרמלה.

סלווין עם סטוליאר ופופובה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סלווין עם סטוליאר ופופובה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע שני - 28:40 לרמלה
סלווין התחילה טוב את הרבע עם שתי נקודות שעשו 21:27. רמלה עלתה ל-21:30 עם ליי-אפ של טנישה רייט והמאמן של הרוסיות, סרגיי שבוטקין, ביקש פסק-זמן. שש דקות להפסקה שי דורון סיימה מתפרצת והפער צמח לתשע.

הרבע השני הטוב נמשך ורמלה השלימה ריצת 2:9 ועלתה ל-13 נקודות יתרון, 23:36. ליקו ווילינגהאם סיימה מתפרצת ב-23:38 לרמלה. ההגנה הטובה של רמלה נמשכה והרוסיות קלעו רק שבע נקודות ברבע השני.

מרינה קוזינה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מרינה קוזינה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע שלישי - 40:59 לרמלה
רמלה פתחה טוב את המחצית השניה, עלתה ל-28:44 ושבוטקין שוב הזעיק פסק-זמן. טטיאנה פופובה צברה עבירה רביעית וירדה לספסל בזעם. שלשה של שי דורון העלתה את מאזנה לעשר נקודות ואת רמלה ל-50 מול 32 של דינמו.

שלשה של לייני סלווין הביאה ל-21 הפרש, ארבע דקות לסיום הרבע השלישי. קוזינה הורידה ל-19 הפרש. נטשה איבנסביץ' שמרה על היתרון המבטיח והרוסיות המשיכו לאבד כדורים סתמיים.

טנישה רייט (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
טנישה רייט (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

רבע רביעי - 57:66 לרמלה
היתרון עלה ל-24 הפרש בתחילת הרבע הרביעי והרוסיות צימצמו ל-20 שבע דקות לסיום המשחק. דינמו רצה והצליחה לצמק עד לעשר נקודות הפרש. בסיום נגמר תשע הפרש לרמלה והיא תצא לרוסיה כדי לשמור על היתרון ולעלות לרבע הגמר.

שוורץ עם רייט. "אפשר לעשות את זה" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שוורץ ורייט (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE