בסיטואציה רגילה היתה יכולה מכבי תל אביב לקחת מספר ימים כדי להירגע ולהתאושש, אך לאחר ההפסד אמש (שלישי) לפרטיזן בלגרד בחוץ, יהיה עליה לאסוף מחדש את כוחותיה ולהתייצב מחר (חמישי, 21:45) לקרב ההישרדות הגדול ביותר שהיה לה העונה.

חניכיו של פיני גרשון הגיעו לבלגרד ארנה כאשר לא פחות מ-24,000 אוהדים מקומיים ופנאטיים המתינו להם ודחפו בכל הכח את הקבוצה של דושקו וויושביץ' לעבר ניצחון חשוב, שהעלה אותם ליתרון 1:2 בסדרת ההצלבה ושלח את מכבי תל אביב לעשות הרבה מאוד חושבים לפני המפגש הרביעי.

הצהובים, שהיו מאוכזבים מאוד בסיום, יודעים שיהיה עליהם לאסוף את עצמם מהר ככל האפשר על מנת שלא לסיים את העונה עם טעם חמוץ בפה, לאחר שכבר עברו מכשולים רבים ולא פחות קשים בכדי להגיע לנקודה זו בה הפיינל פור בפאריס קרוב מתמיד.

במכבי אמנם מתעקשים שלקהל לא היתה כלל השפעה עליהם אבל אין ספק שהקבוצה הביתית דווקא עשתה בכך שימוש חיובי, גם אלן אנדרסון יודע זאת: "אני חושב שהקהל שלהם השפיע עליהם ולא עלינו, הוא דחף אותם בדרך לכל מיני קליעות שביום רגיל הם לא היו מגיעים אליהן, ככה שהם ללא ספק נהנו מכך".

אנדרסון, ויזנייבסקי ולאזמה בבלגרד (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
אנדרסון, ויזנייבסקי ולאזמה בבלגרד (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

כשמכבי עם הגב לקיר ונותרה לה רק הזדמנות אחת לתקן, אנדרסון יודע מה הם הדגשים למשחק הבא: "אין פה יותר מדי חוכמות, בשביל לנצח את המשחק הזה אנחנו חייבים לשחק כמו ששיחקנו בשני המשחקים בבית, אמנם את המשחק הראשון הפסדנו, אבל שיחקנו טוב. אם נעשה את זה ונקפיד לשחק את המשחק שלנו, משחק ריצה שאנחנו רגילים אליו, ונעשה הגנה הרמטית עם שילוב של פתיחה טובה, אז נוכל לדבר על משחק חמישי".

כשנשאל אנדרסון האם היתרון הביתי של הסרבים משפיע, יש לו תשובה ברורה: "בטח שיש השפעה. עכשיו הלחץ עלינו, זה משחק ביתי שלהם, הם ביתרון של 1:2 בסדרה, אבל זה לא לחץ שלילי. ידענו כבר להתמודד במצבי לחץ בעבר ונעשה את זה גם הפעם. אנחנו צריכים להילחם, אין ברירה אחרת, אנחנו רוצים להמשיך הלאה ולא לסיים את דרכנו עכשיו. אנחנו לא פחות טובים מפרטיזן ואנחנו יכולים לנצח אותם, צריך רק לה,צמד לתוכנית המשחק ולעשות את הדברים נכון".

אנדרסון (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
אנדרסון (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

אנדרסון לא מחלק הרבה מחמאות למארחים, שהציגו משחק מצויין: "הם הגיעו לזריקות נוחות והיה להם ביטחון בבית. להרבה שחקנים שבד"כ לא הולך משלוש, הלך הפעם, בעיקר כאשר הם משחקים מול קהל גדול וביתי והיד הולכת להם טוב. אנחנו לעומת זאת הסתבכנו בכך שנתנו להם לפתוח פער נקודות גדול כל כך, אחר כך היה קשה מאוד לחזור למרות שכבר הצלחנו לצמצם את הפער, אבל שוב שמטנו אותו ומכאן כבר היה קשה לחזור כשלא נשאר כמעט זמן על השעון".

"החמצנו הרבה קליעות נוחות, אמנם קלענו לא מעט, אבל היו לנו יותר מדי איבודי כדור, כמות כזו במשחק חוץ אף פעם לא יכולה להיות משהו שאפשר להחליק אותו ולעבור הלאה, מצב כזה הוא מצב קשה בכל מקום שבו משחקים ולא משנה מי היריבה או כמה היא טובה או לא טובה".

שחקני מכבי מאוכזבים.  (שרון קביליו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני מכבי מאוכזבים. (שרון קביליו) | צילום: מערכת ONE

שחקני הקבוצה יזכו לחצי יום חופש ורק בשעות הערב המאוחרת יערכו את האימון המסכם שלהם לקראת המשחק הרביעי, בתקווה שהוא לא יהיה המשחק האחרון.