קורי קאר. ישחק בקפריסין (אמיר לוי)
קורי קאר. ישחק בקפריסין (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

קורי קאר, שחקנה של עירוני אשקלון בעונה החולפת, חתם באפולון לימאסול מהליגה הראשונה בקפריסין. 

קאר הנשוי לישראלית, קיבל את האזרחות רק בשנה שעברה לאחר מאבק ממושך, לא נחשב כשחקן זר ושיחק בישראל במשך 10 עונות (למעט עונה אחת בצרפת ועונה נוספת בליגת המשנה באיטליה), עבר בין היתר במכבי רעננה, גליל עליון, עירוני נהריה ועוד.

בעונת 2004/2005  אף נבחר ע"י שחקני הליגה כשחקן המצטיין של העונה. קאר בן ה-35 שיחק בעונה שעברה 26.8 דקות למשחק בהם קלע 8.2 נקודות, קטף 2.5 ריבאונדים וחילק 1.8 אסיסטים למשחק.

קאר, שחקן הגנה נהדר שמשלב יכולות התקפיות מגוונות, נחשב לאחד הזרים הטובים והיציבים ששיחקו בישראל. הפורוורד קיווה כי ימשיך לשחק באשקלון ואף יסיים את הקריירה בישראל אך כאמור הדבר לא קרה וקאר ינדוד אל קפריסין השכנה.

קאר אמר למקורביו: "אשקלון לא התנהלו איתי במקצוענות ואיכזבו אותי שלא החתימו אותי לעוד עונה, במיוחד אחרי התלאות שעברתי כדי להיות ישראלי".

הליגה בקפריסין היא פחות טובה מאשר הליגה בישראל אך לא חלשה למרות היותה לא מוכרת לחובבי הכדורסל הישראלי. לא הרבה יודעים אבל בשנים האחרונות מספר שחקנים ישראלים טובים שיחקו שם, כשהמוכר ביניהם הוא גיא פניני, שחקנה של מכבי תל-אביב, ששיחק חצי שנה בקראבנוס בעונת 2008/2009 תחת המאמן הישראלי עדי אזולאי. עוד ישראלים ששיחקו בעיר השכן הם עמית תמיר וג'רון רוברטס ששיחקו באפועל ניקוסיה.          

קורי קאר (אמיר לוי)
קורי קאר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE