ליטא חוגגת על ארגנטינה עליה לחצי הגמר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ליטא חוגגת על ארגנטינה עליה לחצי הגמר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ליטא עלתה לחצי הגמר לאחר ניצחון משכנע מאוד על ארגנטינה, 85:104, ותשחק בשבת בחצי הגמר נגד ארצות הברית במפגש ישיר בין שתיים משלוש הנבחרות היחידות (יחד עם טורקיה) שלא הפסידו בטורניר. בחצי הגמר הנוסף ישחקו טורקיה וסרביה.

הליטאים פתחו מצוין ועלו ליתרון 18:28 בתום הרבע הראשון, כאשר הם מדייקים בכל הזריקות שלהם מטווח שלוש הנקודות, בעוד הארגנטינאים מחטיאים את כולן. לא הגיע כל שיפור מצד ארגנטינה במהלך הרבע השני, וגם עשר הדקות הללו נחתמו ביתרון 10 לזכות הליטאים, 30:50 במחצית.

ההגנה הליטאית התמקדה בלואיס סקולה והצליחה לעצור את מלך הסלים של האליפות על שבע נקודות עד למחצית (שלוש מ-10 מהשדה). פאבלו פריג'וני, הרכז הארגנטינאי, נראה עייף ולא מדויק רוב הזמן.

ייתכן מאד שהניצחון הגדול על ברזיל בשמינית הגמר הוציא מהנבחרת הזו המון אנרגיות והביא אותה לא מוכנה למשחק נגד ליטא, שלא לדבר על ממוצע הגיל המבוגר של הארגנטינאים לעומת נבחרות אחרות בטורניר.

תומאס דלינינקאיטיס הוביל את ליטא במחצית עם 11 נקודות, כשהקבוצה כולה מסיימת אותה עם 8 מ-10 לשלוש ויתרון 8:14 בריבאונדים.

ארגנטינה ליטא (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ארגנטינה ליטא (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הדריסה נמשכה גם בפתיחת הרבע השלישי, כאשר בפחות מחמש דקות הליטאים עלו ל-30 הפרש (36:66) ולארגנטינאים התברר סופית כי אין להם סיכוי לנצח במשחק.
 
בשלב הזה של המשחק עמדו הארגנטינאים על 0 מ-10 לשלוש, עוד אחת מהסיבות לתבוסה שלהם. רק אז החלה היד להתאפס, נקלעו שלוש שלשות בזו אחר זו והפער הצטמצם קצת.

פוצ´וס. הוביל את ליטה באחוזי קליעה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מרטינאס עולה לעוד שתי נקודות מה-16 שלו הערב (רויטרס) | צילום: מערכת ONE


עדיין, האיכות הליטאית היתה עדיפה בהרבה כדי לשוב מחדש ליתרון של מעל 30 נקודות (53:85 בסוף הרבע השלישי) ולהבטיח את הניצחון בכל מקרה. הרבע האחרון נוצל לצמצום הפער, אבל המשחק כולו סימל התפרקות לנבחרת שהיתה אחת הטובות בעולם בעשור האחרון, ותצא כעת להליך של בנייה מחדש.
 
בלטו בליטא: סימאס יסאיטיס (לשעבר במכבי ת"א) 19, לינאס קלייזה 17, מרטינאס פוצ'וס 16. לארגנטינה: קרלוס דלפינו 25, לואיס סקולה 13.