בראיינט והשחקנים חוגגים עם האוהדים ב-LA (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בראיינט והשחקנים חוגגים עם האוהדים ב-LA (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כמיטב המסורת, הלוס-אנג'לס לייקרס חגגו אמש (שני) את אליפות ה-NBA ה-16 שלהם בתהלוכה החגיגית ברחוב פיגרואה שבעיר המלאכים ובהשתתפות של כ-65 אלף אוהדים סגולים-צהובים.

התהלוכה יצאה לדרך מאולם הסטייפלס סנטר בשעה 11:30, בו הבטיחו הלייקרס את האליפות אחרי ניצחון 79:83 על בוסטון ו-3:4 בסדרת הגמר וכשהמשאית עליה היו השחקנים, הגיעה לרחוב 23, שאנון בראון הניף את גביע האליפות וקובי בראיינט נופף לקהל.

גם פאו גאסול, דרק פישר, אנדרו ביינום ורון ארטסט, לו היתה זו אליפות ראשונה, הלהיבו את הקהל, שחיכה במשך שעות לשחקנים של פיל ג'קסון.

בניגוד לעונה שעברה, הפעם החגיגות לא כללו התכנסות של השחקנים והאוהדים בקולוסיאום ב-LA, אליו הגיעו כ-95 אלף איש, אבל זה לא מנע בלאגן. במהלך החגיגות היו 10 מעצרים.

האוהדים שהשמיעו קריאות "MVP" לעבר ה-MVP של סדרת הגמר, קובי בראיינט, חגגו ועקצו, בין השאר, את שאקיל אוניל כשהניפו שלט עליו נכתב: ""אליפות שניה ברציפות בלי שאק". כזכור, ב-3 הטבעות הראשונות שלו, בראיינט זכה ביחד עם ה"דיזל".

אוהדי הלייקרס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הלייקרס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

קובי עצמו אמר לעיתונאים במהלך החגיגות: "כשהעונה הבאה תתחיל, נהיה מוכנים, זה בטוח. מכל האליפויות, זו הטובה ביותר בגלל שהיה הכי קשה לזכות בה".

בראיינט (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בראיינט (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ארטסט, שכמובן לא יכל שלא לנסות ולגנוב את ההצגה, הופיע עם כובע שחור וסיגר ודווקא היה די רציני. "יש לנו עוד שבוע כדי לחגוג, אבל אח"כ אנחנו צריכים לעבוד קשה כדי לכתוב את ההיסטוריה שוב בעונה הבאה", אמר רון-רון.

גאסול (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גאסול (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מי שלא נכלל במצעד היה המאמן פיל ג'קסון, שעבר באותו זמן בדיקות. הזן מאסטר כבר הודיע שבריאותו תהיה הפאקטור שיכריע האם יחזור לעונה נוספת ללייקרס במטרה לזכות באליפות ה-12 שלו כמאמן. "הוא המאמן שהכי אהבתי אי פעם, אני נהנה מזה עבורו", אמר ארטסט על מאמנו

פישר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פישר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE
הלייקרס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
הלייקרס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE
אוהדי הלייקרס (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הלייקרס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE