ארינאס, הלילה בדרכו לביהמ"ש. יצא בזול (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ארינאס, הלילה בדרכו לביהמ"ש. יצא בזול (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גילברט ארינאס נושם לרווחה: הגארד של וושינגטון שעמד לדין באשמת אחזקת נשק ללא רשיון והודה באשמה, לא ייאלץ לחשוש בחודשים הקרובים מלהפיל את הסבון במקלחת.

ארינאס שעמד אמש (שישי) בפני בית המשפט העליון בוושינגטון, חייב לאתר את בית משפחת מורין בעיר כדי לשלוח זר פרחים ענקי לשופט שלא זרק אותו לכלא. התובע במשפט המליץ לכלוא את השחקן לתקופה של חצי שנה, אך השופט, רוברט מורין, פסק על מאסר לשנתיים על תנאי.

בנוסף, ייאלץ אייג'נט זירו לעבור 30 ימים בתוכנית שיקום וכמו כן יתרום 400 שעות של עבודה קהילתית. "אני מצטער שכל זה קרה. אני קם כל בוקר ומתפלל שזה לא היה קורה מעולם", אמר ארינאס, שגם ייאלץ לשלם 5,000 דולרים קנס.

כזכור, פרשת האקדחים של ארינאס, אשר מושעה מפעילות ב-NBA עד תום העונה, החלה בוויכוח בינו לבין ג'וואריס קריטנטון, שחקן ספסל בשורות הוויזארדס.

במהלך הוויכוח, טען השחקן הצעיר כי ארינאס חייב לו כסף. האחרון טען כי הוא זקן מדי למכות אבל אין לו בעיה לשרוף לקריטנטון את המכונית או שיירה בו. בתגובה איים קריטנטון כי הוא זה שיירה לארינאס בברך בה הוא נותח.

&"אייג´נט זירו&" עובר לאורלנדו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ארינאס על הספסל של וושינגטון. מה הוא לא היה נותן כדי לחזור לשם עכשיו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לאחר מכן, הגיע הגארד לאימון הקבוצה ובחדר ההלבשה הניח לא פחות מארבעה אקדחים לפני קריטנטון וביקש ממנו לבחור את האקדח בו הוא מתכוון לירות בו בברך. "עימות הגנגסטרים" נגמר בשלום אבל לא מבחינתו של קומישינר הליגה, דייויד סטרן, שהחליט להשעות את ארינאס מפעילות עד תום העונה, לאחר שבתמונה בה צולם, הוא נראה "יורה" בחבריו לקבוצה עם אצבעו.