(Getty) (צילום: ספורט 5)
(Getty) | צילום: ספורט 5
אבדיה. מנייה בעלייה (עודד קרני) (צילום: ספורט 5)
אבדיה. מנייה בעלייה (עודד קרני) | צילום: ספורט 5

במשך חודשים, על פי כל המומחים הגדולים של עולם הכדורסל, דני אבדיה סומן כבחירת טופ 10 בדראפט 2020. ככל שהזמן עבר התמונה התבהרה, סדר הבחירות של הקבוצות התגלה, ונראה היה שהיהלום הישראלי בדרך לאחד משני המועדונים שיבחרו במקומות 4-5: שיקגו או קליבלנד. בין התחזיות השונות עלתה גם האופציה הנוצצת שאבדיה ימצא את עצמו בגולדן סטייט לצד סטפן קרי וקליי תומפסון, ואתמול (חמישי), קיבלנו בשורה שהצליחה להצית לכולנו את הדמיון - סטיב קר ואנשי הווריירס המריאו לאטלנטה, צפו בכישרון הצעיר, נפגשו איתו, ועל פי הדיווחים גם "עפו עליו".

אי אפשר לדעת אם אבדיה אכן ייבחר שני ע"י האלופה לשעבר מסן פרנסיסקו, אבל כן אפשר לדעת דבר אחד: המנייה של הישראלי בעלייה מטאורית. כלומר, עצם זה שהוא הצליח להלהיב קבוצה ששואפת לאליפות, מראה שצריך לקחת אותו ברצינות, בטח ובטח כשלאותה קבוצה יש אפשרות לבצע טרייד על אותה בחירה ולהנחית כוכב שיעזור לה כאן ועכשיו. הדבר מעלה את המנייה שלו בקרב הפרשנים, האוהדים והקבוצות, כאשר ביניהן גם מינסוטה שתבחר ראשונה ב-18 בנובמבר.

אחרי השבחים מגולדן סטייט, גם הכתב הבכיר של 'דה רינגר' קווין אוקונור החמיא לישראלי: "אל תופתעו אם תשמעו יותר ויותר את השם 'דני אבדיה' מוזכר כבחירת טופ 3". לידיעת קארל אנתוני טאונס ודיאנג'לו ראסל, גם האופציה שנקראת טימברוולבס על השולחן. "כמה מנהלים וסקאוטים ברחבי הליגה צופים שהוא ייבחר ראשון", הוסיף אוקונור. בשתי התחזיות האחרונות שלו, אגב, הוא ניבא שאבדיה ייבחר שני ע"י גולדן סטייט.

אית'ן שטראוס, הכתב של "האת'לטיק" שדיווח על הפגישה של היהלום עם סטיב קר וגולדן סטייט, הרחיב על המפגש של שני הצדדים: "לא רק שאבדיה הציג יכולת טובה באימון, נציגי הווריירס 'עפו עליו' אחרי הפגישה איתו פנים אל פנים". יש לציין שכשקבוצות בוחנות את הפרוספקטים לפני הדראפט, הן שמות דגש על האופי של השחקנים, ובמועדון כמו גולדן סטייט שדוגל באווירה טובה ועבודה קשה - האלמנט הזה חשוב כפליים. לפחות את המבחן הזה, אבדיה צלח ובגדול.

שטראוס ציין שהווריירס התרשמו ממוסר העבודה של הכישרון הצעיר, ממשחק ה'פוסט-אפ' שלו ומכך שהוא 'ילד נהדר'. בנוסף, האחרון ניתח את ההתאמה של אבדיה לקבוצה שהגיעה לחמישה גמרים בשש העונות האחרונות: "בחירה בדני תהווה ניסיון לקחת את ההתקפה קדימה, על ידי חזרה לימים מהעבר הלא כל כך רחוק". כתב הקבוצה גרנט ליפמן צייץ: "אבדיה פרוספקט נהדר שיתאים לגולדן סטייט. השאלה היחידה היא האם הוא שווה את הבחירה השנייה, וכאן הווריירס יצטרכו לקבל החלטה".

אם כבר הספקתם לפנטז על הרגע בו אבדיה יעלה על במת הדראפט, עם הכובע של גולדן סטייט או כל קבוצה אחרת וילחץ את ידו של הקומישינר אדם סילבר, אתם לא תאהבו את לקרוא את השורות הבאות. אמש (חמישי), רשת "ESPN" דיווחה שהדראפט ייערך השנה באופן וירטואלי, בעקבות נגיף הקורונה כמובן. כאמור, הדראפט ישודר ב-18 בנובמבר היישר מהסטודיו של "ESPN" בבריסטול, קונטיקט, כאשר סילבר יכריז על הבחירות של הסיבוב הראשון והסגן שלו מארק טייטום יתפוס את מקומו בסיבוב השני. השחקנים המובילים, ביניהם אבדיה, יתראיינו באופן וירטואלי על גבי המסך.

צריך לזכור שמנקודת המבט של האוהד הממוצע, שקורא כתבה על כך שגולדן סטייט "עפה" על אבדיה, הוא יקדיש הרבה יותר תשומת לב לאותו שחקן, לעומת תרחיש בו היה כתוב "קליבלנד" או "אטלנטה" לדוגמא. אותה כתבה, אגב, פורסמה בכמה מהאתרים הגדולים ביותר בעולם, ביניהם "Yahoo" ו-"CBS Sports". התוצאה מכך היא שיותר ויותר אנשים מזכירים את השם 'דני אבדיה' ברשתות החברתיות, המודעות עולה, וככה בעצם הופכים לכוכב עולמי. או לאושיית אינסטגרם.

רק בעוד כמה שבועות נגלה האם הטירוף יהפוך למציאות ודני אבדיה ילחם על אליפות בעונתו הראשונה ב-NBA כשהוא לובש (שוב) צהוב-כחול. אבל עד שזה יקרה, אפשר לתת לדמיון להפליג קצת. בדף האוהדים של גולדן סטייט כבר עיצבו פוטושופ של אבדיה לצד סטף קרי, אחרים ניבאו שיזכה בתואר רוקי העונה, ויש כאלו שהרחיקו לכת וטענו שמדובר בגרסה יותר גבוהה של לוקה דונצ'יץ'. מיטב הציוצים סביב היהלום הישראלי - לפניכם.