באותה קבוצה? פול וג'יימס (getty) (צילום: ספורט 5)
באותה קבוצה? פול וג'יימס (getty) | צילום: ספורט 5

האליפות של הלוס אנג'לס לייקרס, שהושגה השבוע, הביאה לא מעט שמחה למועדון. עשר שנים חלפו מאז הפעם האחרונה, עד שלברון ג'יימס, אנתוני דייויס והחבורה החזירו עטרה ליושנה. אבל הזכייה המרגשת פתחה גם שער לסיפור גדול אפילו יותר: ההשפעה של סוכנות השחקנים "קלאץ'" על הקבוצה, והמעורבות הישירה של לברון ג'יימס - אחד השחקנים שלכאורה "מוחתמים בסוכנות" - בהתנהלותה ובתהליך קבלת ההחלטות. וזה קשור באופן ישיר גם לעתיד של הלייקרס, ובעיקר לשאלה האם כריס פול יצטרף לקבוצה בשנה הבאה. נעשה סדר.

"קלאץ'" היא סוכנות שחקנים שהוקמה ב-2012 ע"י סוכן בשם ריץ' פול, שייצג את לברון ג'יימס עוד בשנת 2006. לכאורה, מערכת היחסים ביניהם היא של סוכן ושחקן בלבד, אבל יש בין השניים גם חברות עמוקה - וגם חשד שג'יימס הוא המושך האמיתי בחוטים. "לברון מנהל את 'קלאץ'", אמר מנהל בקבוצת NBA במערב ל"בליצ'ר ריפורט". קלאץ' מייצגת בין היתר שמות כמו אנתוני דייויס (שבספטמבר 2018 הצטרף לסוכנות, ואז ביוני 2019 חתם בלייקרס לצד לברון), אריק בלדסו, בן סימונס, דריימונד גרין ועוד.

ואם המעורבות של לברון - בלייקרס ובסוכנות - כל כך חזקה, נשאלת השאלה: מי יהיה המוחתם הבא בסוכנות שיגיע ללייקרס? וכאן אנחנו מגיעים לכריס פול, שמשחק היום באוקלהומה סיטי ת'אנדר וחבר ב"קלאץ'". "כריס היה שמח לחזור ללוס אנג'לס (הוא כבר שיחק שם, במדי הקליפרס), וזה יהיה חלום שיתגשם", אמר מנהל בקבוצה במזרח. "אני יודע כמה לברון סומך עליו ואוהב אותו, והוא יוכל להתאים לקבוצה". עם זאת, המשמעות של החתמתו (כשהוא מחזיק בחוזה כבד של 85.6 מיליון דולר), היא שחרור מאסיבי של שחקנים - חמישה שחקנים יצטרכו לעזוב: קייל קוזמה, דני גרין, קווין קוק, אייברי בראדלי וג'באל מגי - על מנת לפנות מקום.

"לפרק קבוצה שזכתה באליפות זה סיכון", אמר אותו מנהל ספורטיבי. "אבל אתה צריך לעשות מהלכים גדולים כדי להשתפר. גולדן סטייט תהיה טובה יותר, הקליפרס יהיו טובים יותר, דנבר בוודאי לא ייחלשו. התחרות תהיה יותר חזקה. זה עבד ללייקרס בבועה, אבל לא בטוח שבעונה רגילה ומלאה זה עדיין יעבוד. האם זה יקרה? אני לא יודע, אבל אם אני במקום לברון, זה מה שהייתי עושה".