(אלן שיבר)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

עונת 2019/20 ב-NBA מתקרבת לסיומה, ובינתיים כבר מעיפים מבט לעבר העונה הבאה. כולנו כבר מחכים לדראפט שנדחה פעמיים, וכעת יש תאריך סופי משוריין. על פי הכתב הבכיר של ESPN, אדריאן ווג'נרובסקי, בליגה הטובה בעולם החליטו כי התאריך הטנטטיבי כבר לא טנטטיבי. כלומר, ב-18 בנובמבר ייערך הדראפט.

דני אבדיה, הפרוספקט הישראלי הגדול שזכה להתעניינות רבה מכל מיני כיוונים בארה"ב, דוגמת קליבלנד, שיקגו וגולדן סטייט, ייאלץ להמתין עוד חודשיים עד שיידע לגבי עתידו מעבר לים, אבל כפי שזה נראה כעת, עם השלמת העונה הנוכחית ב"בועה" בצורה יחסית מוצלחת, לא נדמה שהדראפט יידחה פעם נוספת.

בעניין אחר, הלילה (בין שלישי לרביעי) פורסמו חמישיות הרוקיז לעונה החולפת. בחמישייה הראשונה ניתן למצוא, באופן הגיוני ביותר, שני נציגים מממפיס שסיפקו עונה יוצאת מן הכלל. מדובר בג'ה מוראנט וברנדון קלארק. זאיון וויליאמסון, הבחירה הראשונה בדראפט של אשתקד, מן הסתם בפנים, כמו גם אריק פסקל מהמקום ה-41 באותו דראפט. גם למיאמי היו שני נציגים בבחירות, אחד מהם בחמישייה הראשונה - קנדריק נאן.

הנציג השני מההיט היה בחמישייה השנייה, וזהו טיילר הירו. הוא הצטרף לקובי ווייט, טרנס דייויס, פי ג'יי וושינגטון ורוי האצ'ימורה.