מחליפים קבוצות. ווסטברוק ופול (צילום: David Becker/NBAE via Getty
מחליפים קבוצות. ווסטברוק ופול (צילום: David Becker/NBAE via Getty Images) | צילום: ספורט 5

עוד פצצה: הקיץ המטורף בתולדות ה-NBA נמשך הלילה (בין חמישי לשישי) עם עסקת ענק נוספת שנסגרה ובמסגרתה עובר ראסל ווסטברוק ליוסטון תמורת כריס פול. הרוקטס שולחים יחד עם פול בחירות סיבוב ראשון ב-2024 ו-2026 והחלפת בחירות ב-2021 ו-2025, כך דיווח אדריאן ווג'נארוסקי.

על פי הדיווח, הג'נרל מנג'ר של הת'אנדר, סם פרסטי, עבד עם הכוכב שלו ועם סוכנו על מנת לאפשר לו להגיע ליעד אותו העדיף, יוסטון, שם יתאחד כמובן עם ג'יימס הארדן, עמו שיתף פעולה בתחילת העשור באוקלהומה סיטי. מיאמי הייתה אופציה בולטת אחרת שהוזכרה.

על פי ווג', הרוקטס קיוו למצוא קבוצה שלישית, שתיקח את פול במסגרת הטרייד ליעד שהוא העדיף, אך בסופו של דבר שלחו אותו לאוקלהומה סיטי וכעת זו תנסה למצוא טרייד עליו, אולי מול מיאמי. אם זה אכן יקרה, ההיט צפויים לדרוש מאוקלהומה סיטי גם כמה בחירות דראפט כדי לקחת את החוזה הכבד של פול (124 מיליון לשלוש שנים).

הת'אנדר אומנם לוקחים את פול המזדקן, אך יחד עם הטרייד ששלח את פול ג'ורג' לקליפרס לפני קצת פחות משבוע, הם השלימו את מלאכת פירוק הקבוצה ומחזיקים כעת בלא פחות משמונה בחירות סיבוב ראשון של קבוצות אחרות, מלבד אלה שלהן (יש להם גם ארבע אפשרויות להחלפת בחירה לטובת הבחירה הגבוהה יותר), החל מהדראפט הבא ועד לדראפט 2026.

הרוקטס מצדם, מקבלים חוזה עוד יותר גדול מזה של פול, אך מאמינים שעם ווסטברוק (שמחזיק בחוזה לעוד ארבע שנים, כולל 47 מיליון כאופציית שחקן בעונה האחרונה) והארדן הם יכולים לעשות את קפיצת המדרגה אותה לא הצליחו לעשות עם CP3. לאורך הקיץ צצו לא מעט דיווחים על היחסים הרעועים בין הארדן לפול ואף דווח כי הרכז הוותיק דרש לעזוב בטרייד, מה שהוכחש על ידו ועל ידי הקבוצה, אך קרה כעת.

 

ווסטברוק, שיחגוג בתחילת העונה הקרובה את יום הולדתו ה-31, שיחק באוקלהומה סיטי במשך 11 עונות, מאז נבחר במקום הרביעי של דראפט 2008. הוא זכה בתואר ה-MVP של הליגה ב-2016/17, מיד עם עזיבתו של קווין דוראנט לגולדן סטייט והיה חלק מהקבוצה שהגיע לגמר ה-NBA בקיץ 2012 והפסידה למיאמי. הוא נבחר שמונה פעמים למשחק האולסטאר ופעמיים ל-MVP של המשחק. הוא נבחר פעמיים לחמישייה הראשונה של העונה, חמש פעמים לחמישייה השנייה והעונה לחמישייה השלישית והוביל את הליגה פעמיים בנקודות ופעמיים באסיסטים.

עבור פול בן ה-34 מדובר בתחנה רביעית ואולי אחרונה בקריירה, אחרי ניו אורלינס, לוס אנג'לס קליפרס ויוסטון. בדיוק לפני שנה הוא חתם עם הרוקטס על חוזה לארבע שנים תמורת 160 מיליון דולר, חוזה שיסתיים בקיץ 2022 ושייך כעת לאוקלהומה סיטי.

*** עוד הלילה בליגה: מרקוס מוריס החליט לבסוף לוותר על סן אנטוניו ולחתום לעונה אחת תמורת 15 מיליון דולר בניו יורק ניקס. הוא היה צפוי להרוויח 20 מיליון בשנתיים בספרס. את מקומו בקבוצה הטקסנית תפס טריי ליילס, עם חוזה לשנתיים.