היטאוור (Getty)
היטאוור (Getty) | צילום: ספורט 5
היטאוור. בדרך לכלא (Getty)
היטאוור. בדרך לכלא (Getty) | צילום: ספורט 5

לפני קצת יותר משבוע, ב-18 באפריל, הודיע כוכב אוניברסיטת טוליין, טישון הייטאוור, על הרשמתו לדראפט הקרוב של ה-NBA. הוא היה בין השחקנים המובילים של האוניברסיטה, גארד מוכשר עם סיכוי אמיתי לשחק בליגה הטובה בעולם בעונה הבאה, אך כעת - עושה רושם שאת השנים הקרובות הוא יבלה מאחורי סורג ובריח.

יותר משבוע אחרי שהעמיד את עצמו לדראפט, הייטאוור מוצא את עצמו עצור כיום בכלא הנרי קאונטי. למה? משום שנעצר בשבת והואשם ברצח. כן כן, ברצח, שמעתם נכון. הגארד הואשם בתקיפה חמורה ובהחזקת נשק, במהלך רצח שבוצע ב-8 באפריל בסטוקברידג' שבג'ורג'יה.

אז מה בעצם קרה שם? על פי דיווח של משטרת מחוז הנרי, שוטרים מקומיים, בצוותא עם הפקד רנדי לי, הגיבו לקריאה בנוגע לאדם שנורה בסביבות השעה 11 של אותו הבוקר. הקורבן, דוונטה אנתוני לונג, מת מפצעיו בבית החולים והשוטרים מיד החלו בחקירה. חמישה אנשים נעצרו בסך הכל מתוך השישה שהיו מעורבים ברצח, כך על פי המשטרה, כשאחד מהם הוא לא אחר מהייטוואר.

שלשום, בשעה 21:50 על פי הדיווחים, הייטאוור הוכנס למעצר וחלום ה-NBA של נגוז - לפחות עד שתתקבל החלטה לגביו. שבע שעות אחרי שהתקבלה השיחה אצל המשטרה, ממש ביום הרצח, הייטוואר צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אלוהים שמור על אנשיי", במה שנראית כמו השלמה עם המציאות הקשה אליה נקלע.

מיותר לציין שאוניברסיטת טוליין מיד ניפתה אותו מהקבוצה בעקבות ההאשמות, ואף התנערה מהאירועים. הייטוואר, שהיה מהשחקנים המובילים בקבוצה, שיחק 30 משחקים העונה בהם העמיד ממוצעים נאים של 15.9 נקודות, 4.6 ריבאונדים, 2.4 אסיסטים ו-1.5 חטיפות ב-34.2 דקות - שכנראה רק יוכיחו לנו בעתיד איך קריירה נוספת של שחקן אמריקאי ממעמד נמוך קרסה רגע לפני השיא.