דברים יכולים היו להראות אחרת. (GETTY)
דברים יכולים היו להראות אחרת. (GETTY) | צילום: ספורט 5
_OBJ

הסדרה התיעודית סביב עונתו האחרונה של מייקל ג'ורדן בשיקגו בולס הציתה מחדש לא מעט שיחות ותגובות סביב השחקן. הפעם בעליה של דאלאס מאבריקס, מארק קיובן חשף תרחיש מעניין במיוחד שניסה להוביל - שילוב של MJ בקבוצה יחד עם דירק נוביצקי וסטיב נאש.

אחרי אותה עונה מתועדת בסדרה The Last Dance, אשר בסיומה ג'ורדן כמובן פרש, בעונת 2001 הוא הודיע על חזרה לקדנציה שלישית ב-NBA. הפעם  בחר "הוד אווירותו" ללכת לוושינגטון וויזארדס. אבל התקופה הזו שיותר נשכחה, יכולה הייתה להיראות לחלוטין אחרת עם המהלך של קיובן אכן היה יוצא לפועל.

בשנה שבה ג'ורדן חזר, זה היה באותו הזמן שקיובן רכש את דאלאס. הבעלים ניסה לשכנע את ג'ורדן שלא לחתום בוויזארדס ולהצטרף לחבורה הכישרונית בטקסס. קיובן סיפר: "זה היה ביום שהוא חתם בוושינגטון. כל הניירות כבר היו שם. ניסיתי לשכנע את ג'ורדן לא לחתום עליהם ולהצטרף לדאלאס.

למאבס של אותם ימים הייתה קבוצה כישרונית ביותר, גם בלי קשר לצירופו או לא של ג'ורדן, שהיה אז לקראת הגיל 39. בין היתר שיתפו פעולה סטיב נאש, דירק נוביצקי ומייקל פינלי והיו קול משמעותי ב-NBA של אותה תקופה. במקביל, ג'ורדן המבוגר, אמנם הלך לוושינגטון ולא הגיע להישגים מיוחדים, אך בשנתיים שלו שם הוא סיפק ממוצעים אדירים כהרגלו של 21.2 נקודות, 5.9 ריבאונדים ו-4.4 אסיסטים למשחק.