פירס:
פירס: "התאמנתי במשך שעות כי לא רציתי לחשוב על מה שקרה" (GETTY) | צילום: ספורט 5
במשחק שיא נגד קובי, פירס קיבל את הכינוי שלו (GETTY)
במשחק שיא נגד קובי, פירס קיבל את הכינוי שלו (GETTY) | צילום: ספורט 5

אלוף ה-NBA, זוכר בתואר ה-MVP של סדרת הגמר, 10 בחירות למשחק האלסטאר ובעיקר ווינריות וקור רוח שקשה מאוד ללמד. פול פירס יכול ל'הודות' לאירוע דקירה שעיצב את חייו ב-25 בספטמבר 2000 וגרם לו לקחת את הקריירה לגבהים אדירים. בראיון מרתק לפודקסט של מאט בארנס וסטיבן ג'קסון 'האמת' שופך אור על האירוע.

"זה קרה כל כך מהר ופתאום הבנתי שדקרו אותי בכל הגוף. היה קשה לי לפתוח את העיניים והיו חייבים להבהיל אותי לבית חולים", סיפר פירס על הלילה שינה לו את החיים, "שאלתי בפחד גדול את כולם בבית החולים: 'האם אני עומד למות? אני בדרך למות?! נדקרתי 11 פעמים בחלקים שונים של הגוף ואפילו שברו עליי בקבוק על הראש אך למזלי ניצלתי ואף חזרתי להתאמן כעבור זמן קצר יחסית".

"זה גרם לי להעריך את החיים הרבה יותר. אחרי כמה ימים בבית החולים ראיתי בחדשות שילד נדקר פחות גרוע ממני ובסופו של דבר נפטר וכך הבנתי עוד יותר כמה מזל היה לי. הבנתי שאסור לי להעמיד את עצמי במצב כזה שכל כך הרבה אנשים תלויים בי".

"הסתובבתי עם אקדח במשך שנתיים לאחר מכן, הייתי פרנאוידי בנוגע לכל דבר ואפילו ביקשתי ליווי משטרתי שישאר איתי 24/7 במשך תקופה. לא יכלתי להיות בסביבה של הרבה אנשים, כשדבר כזה קורה לך זאת צלקת לכל החיים. במשך שנתיים כל מה שעשיתי היה ללכת להתאמן ולחזור הביתה".

בסופו של דבר זה השתלם לפירס שבעונה לאחר מכן רשם מספרי שיא בכל הקטגוריות: "ניתבתי את כל הרגשות הללו לכדורסל. בשבילי זה היה המפלט לשכוח מכל הבעיות ופשוט התאמנתי במשך שעות על גבי שעות כי לא רציתי לחזור הביתה ולחשוב על מה שקרה". "לא הרבה יודעים זאת, אך באותה עונה קלעת 42 נק' על קובי בראיינט שזיכו אותך בכינוי 'האמת'": הוסיף מאט בארנס אנקדוטה פיקנטית על כוכב העבר שזכה לכבוד משאקיל אוניל.