(GETTY)
(GETTY) | צילום: ספורט 5
אייברסון סיפק עונת שיא. (GETTY)
אייברסון סיפק עונת שיא. (GETTY) | צילום: ספורט 5

התואר: "הגדול בכל הזמנים", כנראה שמור רק לאחד בהסטוריה של ה-NBA, אבל לרגעים אחדים אפשר היה לחשוב שהשחקן שאנו רואים לפנינו מציג יכולות שלא ראינו מעולם. בליצ'ר רפורט האמריקאית יצרו רשימת מץ'-אפים מאוד מעניינת בין שחקנים שהוכתרו ל-MVP. 
 
אלן אייברסון 2001 נגד סטף קרי 2016
מצד אחד הגארד הסורר של פילדלפיה 76', מנגד הילד הטוב מגולדן סטייט. קו הדמיון המרכזי בין השניים הוא יכולת הכדרור הפנומלית. קרי סחף את הווריורס באותה עונה למאזן הטוב בהסטוריה של ה-NBA. אייברסון סחב את פילי את גמר ה-NBA שם הפסידו ללייקרס, אבל הוא סיים את העונה כמלך הסלים.

מייקל ג'ורדן 1998 נגד קובי בראיינט 2008
קובי ברייאנט ז"ל, הוא כנראה השחקן הכי דומה שהיה למייקל ג'ורדן בענף הכדורסל. את עונת 2008 בראיינט סיים כשהוא ראה את הסופר טים מבוסטון חוגגת אליפות, אבל זו הייתה עונת הפריצה של המאמבה כמנהיג הבודד של הלייקרס, כאשר בשתי העונות אחרי גם חזר עם שתי טבעות הביתה. בצד השני? MJ באחת העונות הזכורות ביותר שלו, כאשר החותמת הסופית הייתה בסדרת הגמר הידועה נגד יוטה ג'אז.

דריק רוז 2011 נגד ראסל ווסטברוק 2017
זה אולי נשמע מעט מוזר אבל רוז, שסבל מפציעות נוראיות לאורך הקריירה, חווה עונה דירה ב-2011. הגארד של שיקגו בולס בזמנו הציג עונת שיא כשהפך ל-MVP הצעיר בהסטוריה של הליגה בגיל 22 בלבד. מנגד ווסטברוק. אם יש משהו שהגארד לקה בו זה להוביל את קבוצתו להצלחות גדולות. אבל בפן האישי? הצגת יחיד פר אקסלנס כשסיים את העונה הסדירה כמלך הסלים ויותר מכך ממוצע טריפל-דאבל עונתי וכן שבר את שיא המשחקים שהציג את הנתון הזה (42 בסך הכל).

מג'יק. אגדה של הלייקרס. (GETTY)
מג'יק. אגדה של הלייקרס. (GETTY) | צילום: ספורט 5

מג'יק ג'ונסון 1987 נגד לברון ג'יימס 2012
הכוכב הענק של הלייקרס בדור שלפני שאק ובראיינט הוביל את השושלת ההיא של הלייקרס. הצעיד את החבורה מעיר המלאכים למאזן הטוב בליגה וגם לאליפות מול בוסטון כשנבחר גם ל-MVP של סדרת הגמר. מנגד, קינג ג'יימס ועונת האליפות הראשונה שלו, כשעשה זאת יחד עםמיאמי היט ודווין וויד כמובן.

קווין גארנט 2004 נגד יאניס אנטטקומפו 2019
יש דמיון גדול בין שתי המפלצות. מוטת ידיים ארוכה במיוחד, איום בלתי נגמר על הגנות יריב ושני שחקנים שמרגיש שחובבי ה-NBA רוצים שיזכו באליפות לא פחות מהם עצמם. מצד אחד גארנט במדי מינסוטה, מנגד יאניס ומילווקי כמובן. תחרות לא פשוטה.

האקים אולאג'ואן 1994 נגד דירק נוביצקי 2007
כנראה השחקן האירופי הכי גדול שדרך ב-NBA, למרות שלבסוף הצליח לסחוף את דאלאס לאליפות, בעונת ה-MVP שלו נוביצקי לא השכיל לקחת את הקבוצה מטקסס מעבר לסיבוב הראשון בפלייאוף, זאת למרות עונה סדירה אדירה. מנגד אולאג'ואן, הכוכב הבלתי מעורער של יוסטון רוקטס. הגבוה של הקבוצה האחרת מטקסס ניצל את הוואקום של שתי העונות ב-NBA ללא ג'ורדן ולקח את כל הפוקוס אליו.

קרוב לשלמות. בירד (GETTY)
קרוב לשלמות. בירד (GETTY) | צילום: ספורט 5

קארים עבדול ג'באר 1980 נגד שאקיל אוניל 2000
שני הגבוהים האדירים של לוס אנג'לס לייקרס, כל אחד בזמנו היווה כאימת הליגה והציג שליטה מוחלטת בתוך הצבע. אוניל סיים כמלך הסלים באותה עונה וכן גרף גם את תואר ה-MVP של סדרת הגמר באותה עונת אליפות. מנגד, קארים הצעיד את הלייקרס שלו  יחד עם מג'יק למאזן הטוב בליגה ואליפות נוספת בארון של המועדון. 

לארי בירד 1985 נגד קווין דוראנט 2014
במץ' אפ הזה נפגשים שני שחקנים שמה שמייצג את צורת המשחק שלהם זה קלאס. שחקנים עם קליעה נהדרת מחצי מרחק ורבים משוכנעים שהמשחק שלהם הכי קרוב לשלמות. בירד כחלק מהשושלת של הבוסטון כמובן, מנגד דוראנט שעוד היה באוקלהומה והוביל אותה מלאזן השני בטיבו בליגה כמלך הסלים של אותה עונה.

 

הצביעו בסקר>>>