השניים, אחד על אחד. ג'ורדן ובראיינט (getty)
השניים, אחד על אחד. ג'ורדן ובראיינט (getty) | צילום: ספורט 5
כבכל לילה בשלושת השבועות האחרונים, גם הפעם (בין ראשון לשני) אוהדי הכדורסל בארה"ב נצמדו למסכים כדי לעקוב אחרי הסדרה המרתקת של הזמן האחרון, "הריקוד האחרון", שממשיכה ללוות את השיקגו בולס ומייקל ג'ורדן לתוך שנות התשעים.

פרקים 5 ו-6, שצפויים לעלות הבוקר בישראל לרשת "נטפליקס", עוררו תשומת לב בעיקר בשל התיעוד המיוחד שניתן לקשר הגדול והמשמעותי בין ג'ורדן לבין כוכב אחר, ומי שנחשב ע"י רבים ל"יורשו הטבעי", קובי בראיינט.

בראיינט התראיין לסדרה, כמובן, ללא קשר לנסיבות. אלא שמותו הטראגי של כוכב הלייקרס העניק משמעות מצמררת לכל התיעוד, והפרק החמישי הוקדש ל"בלאק ממבה". במהלכו, בראיינט סיפק הצהרה מרתקת: "אנשים אומרים שהייתי מנצח את מייקל באחד על אחד, ואני אומר להם: תירגעו. מה שאתם מקבלים ממני, זה בגללו. לא הייתי זוכה בחמש אליפויות בלעדיו (בלי מייקל ג'ורדן), כי הוא נתן לי כ"כ הרבה הדרכה, וליווה אותי בכל צעד".

קטע מרתק נוסף, היה הרגע שבו הופנמה ההערכה שהיתה לג'ורדן כלפי בראיינט. זה קרה בחדר ההלבשה של קבוצת המזרח, באול סטאר 1998: הראשון של קובי, והאחרון של ג'ורדן במדי השיקגו בולס. ג'ורדן תועד בחדר ההלבשה כאומר: "הבחור הזה מהלייקרס יודע לשחק.. הוא לא מחכה שיתנו לו, הוא בא ולוקח לבד". ולהזכירכם, בראיינט היה אז בקושי בן 20.
ומעבר לפרק האמוציונלי, הסדרה המשיכה לעבור בציר הזמן הכרונולוגי: בין היתר, היא עסקה בסדרת הגמר של 1992, כאשר שיקגו פגשה את פורטלנד טרייל בלייזרס. שאלה גדולה עמדה סביב המשחק הזה, והיא העימות בין מי שנחשבו לשני הגארדים הטובים בליגה עד אותה נקודה: מייקל ג'ורדן מהבולס מול קלייד דרקסלר מהבלייזרס.

שאלה שכהרגלו של ג'ורדן, בסופו של דבר נשארה כלפיה רק תשובה אחת. כבר במשחק הראשון ג'ורדן סיים עם 39 נקודות, לעומת 16 בלבד של דרקסלר, וההשוואה - או יותר נכון, חוסר הרצון להשוות, הובילו אותו לסדרה של 35.8 נק' למשחק בסה"כ. הבולס גברו 2:4 וזכו באליפות שנייה ברציפות. גם הסדרה נגד פיניקס סאנס וצ'ארלס בארקלי, שנחשבת לאחת מסדרות הגמר הטובות אי פעם של הליגה והסתיימה עם אותה שלשת ניצחון של ג'ון פקסון, מופיעה במהלך פרק 6.

נדמה שהכל מוכן לקראת פרקים 7 ו-8, והנושא המרכזי שמגיעה מתוכה: הפרישה הראשונה, לטובת הבייסבול. הנה התגובות מהרשתות ל"ריקוד האחרון" הלילה: