(עודד קרני)
(עודד קרני) | צילום: ספורט 5
אבדיה זוכה לפירגונים (getty)
אבדיה זוכה לפירגונים (getty) | צילום: ספורט 5

הכדורסל ברחבי העולם נעצר, לאף אחד אין ממש מושג מתי ייערך דראפט ה-NBA, אבל זה לא ממש מפריע לאנשי התקשורת בארצות הברית להמשיך לסקר את הפרוספקטים הבכירים שצפויים להיכנס לליגת הכדורסל הטובה בעולם. אחד מהם, כידוע, הוא דני אבדיה, שלאחרונה חווה נפילה קלה בחלק מהתחזיות. כעת, על פי כתבה באתר המוערך "יאהו ספורטס", היהלום של מכבי תל אביב שוב נושם אוויר פסגות.

אבדיה הוא אחד מחמישה שחקנים - והאירופאי היחיד - שהוזכרו ככאלה שיש להם את הפוטנציאל להפוך לבחירה הראשונה בדראפט הקרוב. "הוא השחקן הבינלאומי הטוב ביותר בדראפט ועשוי להיות האירופאי הטוב ביותר שמגיע ל-NBA מאז לוקה דונצ'יץ'", נכתב בפתח הטקסט על הישראלי. כמו כן, ציינו כי גולדן סטייט ווריירס וקליבלנד קבאלירס הן הקבוצות המתאימות ביותר עבורו.

עוד נרשם על הפרוספקט הישראלי: "בגיל 16 בלבד הפך אבדיה לצעיר ביותר שמשחק בקבוצה הבוגרת של מכבי תל אביב. הוא זכה בשתי מדליות זהב עם הנבחרת הצעירה של ישראל, כולל באליפות אירופה עד גיל 20 ב-2019, בסיומה נבחר ל-MVP של הטורניר. לאבדיה ביטחון רב במשחק שלו אחרי ששיחק מול בוגרים בשלוש השנים האחרונות".

מלבד אבדיה, כאמור, הוזכרו ארבעה שמות נוספים: מדובר באנתוני אדוארדס (שברוב התחזיות לדראפט נמצא במקום הראשון), בג'יימס וייסמן, באובי טופין ובלאמלו בול; הרכז הצרפתי קיליאן הייס, שבמקומות שונים בתקשורת הוזכר הוא כאירופאי הבכיר בדראפט הקרוב, לא נכלל בכתבה של "יאהו ספורטס".