(GTTY)
(GTTY) | צילום: ספורט 5

בעלות על קבוצת כדורסל מאוסטרליה, חוזה נעליים על סך 100 מליון דולר ועבר בשתי ליגות מקצועניות. קשה להאמין, אך אלה הם רק חלק מההישגים של לאמלו בול כשהוא בן 18 בלבד. הבן הצעיר במשפחת בול הידועה לשמצה עשה מסלול מרתק ויוצא דופן בלשון המעטה בדרך לליגה הטובה בעולם, כאשר הרכז מסתמן כאחד מהבחירות הראשונות של הדראפט הקרוב, שיערך בסוף חודש יוני. כעת נעבור על התחנות המרכזיות של לאמלו בשנים האחרונות לפני שהוא נכנס מהדלת הראשית אל הליגה של הגדולים.

כשהיה בגיל 14 בלבד ובנו לונזו נחשב לאחד השחקנים הטובים והמבטיחים בליגת התיכונים (בסופו של דבר נבחר שני בדראפט) הצהיר באופן נחרץ לוואר בול: ”לאמלו יהיה השחקן הכי טוב במשפחה, אין לי ספק בנוגע לזה, הוא משהו מיוחד״. באופן מפתיע גם לונזו הסכים עם האמרה הזו שנראתה קצת מופרכת כיוון שלאמלו לא היה אתלט מרשים או גבוה במיוחד.  ארבע שנים לאחר מכן עושה הרושם שהאבא ידע על מה הוא מדבר כשהילד ה״קטן״ צמח בכמעט 30 ס״מ נוספים תוך כדי שהסקורר משפר את כל האלמנטים במשחק שלו.

לא הרבה יודעים זאת, אך משפחת בול הייתה קרוב להימחק באופן טראגי לפני 14 שנה. בסרט דוקומנטרי על החיים של לאמלו שיצא לא מזמן, נחשף הסיפור בו לוואר הציל את ילדיו. כמדי כל יום המשפחה (כולל לאמלו בן ה-4) יצאה לשחק במגרש השכונתי. באותו יום, אחד השחקנים לא לא אהב את העובדה שהוא מפסיד ולאחר חילופי דברים בינו לבין שאר המשתתפים הבחור החליט "ללמד אותם לקח". כעבור זמן קצר, אותו אדם חזר עם רובה ומבט של רצח בעיניים. למרבה המזל לוואר היה עירני למתרחש והרים את ילדיו במהירות תוך כדי שהם בורחים מאותו אדם המעורער בנפשו.

הכישרון הצעיר לא נתן לטראומה מהעבר לעצור אותו והוא שם לעצמו מטרה להיות הכי טוב שהוא יכול. כשהיה בן 14 בלבד לאמלו כיכב יחד עם אחיו בקבוצה הטובה במדינה באותה תקופה (צ'ינו הילס), כעבור שנה ההיהלום סיפק משחק היסטורי כשקלע 92 נק' (כולל 41 נקודות ברבע האחרון!) בניצחון קבוצתו נגד תיכון לוס אוסוס.

למרות שהעתיד בליגת המכללות היה פרוש לרגליו, בצעד מעורר מחלוקת החליט לוואר לקחת את למאלו ואחיו האמצעי, ליאנג'לו לתקופת חישול בליגה של ליטא. כזכור, ליאנג'לו סולק ממכללת UCLA לאחר שהואשם בגניבה מחנות בסין ביחד עם מספר חברים לקבוצה ימים ספורים לפני פתיחת העונה. כתוצאה מהאשמה הלא מוצדקת הצהיר לבאר כי בנו הצעיר לעולם לא ישחק ב-UCLA למרות שהיו בין הצדדים סיכום על כך. למרות שקבוצתם הליטאית לא הצליחה הלשון המעטה באותה עונה, החצי שנה במזרח אירופה עשתה ללמאלו פלאים כשהוא נהפך לשחקן אחראי ובוגר יותר.

למאלו התאהב באוסטלריה והחליט לרכוש את המועדון (GETTY)
למאלו התאהב באוסטלריה והחליט לרכוש את המועדון (GETTY) | צילום: ספורט 5

על אף שרצה לשחק בליגת המכללות היה נדמה כי ה-NCAA סוגרת בפניו את שעריה. בשל החוקים הנוקשים של הליגה המצב הנוכחי של בול לא מאפשר לו להיות חלק ממנה. העובדה שלמאלו עובד עם סוכן, הוא חלק מעסק גדול (Big Baller Brand) ושיחק כבר בליגת כדורסל מקצוענית הובילה אותו לנדוד עד לאוסטרליה שם הוא בחר להעביר את השנה האחרונה. כשלוואר בול נשאל האם העובדה שהוא הולך לשחק הרחק מאור הזרקורים לפני הדראפט תשפיע על העתיד של למאלו הוא נתן תשובה נוטפת בביטחון כפי שרק הוא יודע: "הבן שלי כישרון של פעם בדור, הוא לא צריך לשחק בקולג׳".

כשהדראפט מתקרב אלינו בצעדי ענק ולמאלו נפרד מחבריו באילווארה הוקס, הילד החליט להוסיף טייטל מפתיע לקורות החיים שלו, בעלים של קבוצה. לאחר עונת אול אראונד לא רעה (17 נק' 7.5 ריבאונדים ו-7 אסיסטים) שנקטעה מוקדם מהצפוי (לאחר 12 משחקים בשל פציעה). למאלו שהתאהב במדינה והבין שהמועדון שרוי במצב כלכלי רע בשל נגיף הקורונה החליט לפתוח את הכיס ולעזור להוקס יחד עם מנהלו האישי, ג'רמיין ג'קסון: "ברגע שמלו הבין שהקבוצה נמצאת בבעיה כספית, ההחלטה שלו הייתה קלה. הקהילה קיבלה אותו בזרועות פתוחות וגרמו לו להרגיש בבית והוא פשוט רוצה להחזיר על התקופה הנפלאה".