sportFive939606 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

אמנם הגולדן סטייט עשו את המוטל עליהם, ניצחו בטורונטו וכפו משחק שישי, אבל התחושות בקבוצה עדיין מעורבות. זה התחיל טוב והווריירס נראו כמו הקבוצה שהייתה לאימת הליגה, אבל 14 דקות מהפתיחה הגיעה התפנית - הפציעה של קווין דוראנט. הכוכב, שרק חזר אחרי חודש, נפגע באכילס וככל הנראה גמר את העונה. הבוקר (שלישי) חבריו לקבוצה התייחסו לפציעה האכזרית.

דוראנט, שחזר למגרשים אחרי היעדרות בת חודש, צפוי לעבור בדיקת MRI היום, אבל בווריירס כבר מבינים לאן הרוח נושבת והם מאמינים כי מדובר בקרע בגיד האכילס ע"פ דיווחים בארה"ב. אם באמת מדובר בקרע בגיד האכילס, הרי שזו הפציעה הקשה ביותר בספורט וזמן ההיעדרות יכול להגיע לשנה, מה שעתיד להשפיע על כל הליגה בקיץ הקרוב.

 "זו פציעה באכילס. אנחנו לא יודעים כמה היא חמורה. הוא יעבור בדיקה מחר. לפני שהוא חזר למגרשים הוא עבר ארבעה שבועות עם הצוות הרפואי", תיאר בדמעות ה-GM של הווריירס, בוב מאיירס, במסיבת עיתונאים לאחר המשחק, "הרגשנו טוב עם התהליך. הוא קיבל אישור לשחק הלילה. זו הייתה החלטה של כולם ביחד. אני לא חושב שצריך להאשים מישהו, אבל אני מבין שזה העולם הזה ואם אתם צריכים, תאשימו אותי. אני ראש מחלקת הכדורסל".

בהמשך, מאיירס הבהיר עד כמה דוראנט חשוב לאלופה המכהנת: "בואו אגיד לכם משהו על קווין דוראנט - הוא אוהב לשחק כדורסל ומי שתהה אם הוא רוצה לחזור לשחק איתנו, טעה. הוא אדם שלא מבינים אותו יותר מכמעט כל אחד אחר. הוא חבר טוב לקבוצה, אדם נפלא וזה פשוט לא הוגן. יש לי מזל שאני מכיר אותו. אין לי את כל המידע עד שנקבל את תוצאות ה-MRI".

דוראנט עצמו הגיב אחרי הניצחון ברשתות החברתיות: "אני נמצא בכאב עמוק בנפש ברגע זה, לא אשקר, אבל לראות את האחים שלי מנצחים ככה זה היה כמו לשתות שוט של טקילה. יש לי חיים חדשים".

קליי תומפסון התייחס לפציעה של חברו לקבוצה: "זה כואב. עשינו את זה בשביל קווין. ראיתם למה אנחנו מסוגלים כשהוא שם על הפרקט. הדרך בההוא שם את הפציעה בצד ועלה לשחק מוכיחה שהוא לוחם אמיתי. ננסה לנצח את שני המשחקים הבאים בשבילו. אם מישהו ראה את שלוש העונות האחרונות, הוא ראה שהוא היה ה-MVP של סדרת הגמר פעמיים אז כל הדיבורים האלה על כך שאנחנו טובים יותר בלי דוראנט הם שטויות, זה השחקן הטוב בעולם, אתה יכול לשים אותו בקבוצה ה-30 בליגה והיא עדיין תגיע לפלייאוף, הוא מוכשר ברמה כזאת".

מוקדם יותר, סטיב קר נשאר גם הוא חסר מילים: "אני לא יודע מה להגיד. מצד אחד אני גאה בהם על הלב הענק ומצד שני אני הרוס על מה שקרה לקווין, הרגשה ביזארית, זה ניצחון והפסד ענק בו זמנית. זאת התחושה של כולנו עכשיו". על המשחק אמר קר: "הראפטורס מתחרים נהדר. יש להם קלעים נהדרים, אבל התחרותיות זה הבסיס שלהם".

סטף קרי הוסיף: "כולם רודפים אחרי תארים וגדולה על הפרקט, אבל החיים יותר חשובים וצריך להפגין אכפתיות למה שאנשים עוברים. דוראנט יצא לשם והקריב את גופו עבורינו. בכנות, אני מרגיש ממש רע בשבילו, אף אחד לא צריך לעבור משהו כזה".

גם קאווי לנארד התייחס לפציעה של יריבו: "זה הרסני. אתה עובד כל כך קשה כדי להגיע לנקודה הזאת, אלה המשחקים האחרונים של העונה, ראיתם שהוא ניסה לצאת לשם ולדחוף את עצמו לקצה, אבל בסוף הוא ניסה לעשות תנועה וזה מה שקרה. אני מרגיש רע בשבילו, הייתי בסיטואציה הזאת בעבר, אני מקווה שתהיה לו החלמה מהירה, בתקווה שיבריא ויחזור לעצמו מבחינה מנטלית. עבדנו כל כך קשה כדי לשחק בגמר וכדי לשחק ב-NBA, וכשאתה לא משחק קשה להתרומם, אבל אני בטוח שהוא יעבוד קשה כל יום ויחזור חזק יותר".