sportFive1065566 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

כשהם עדיין ללא הפסד ב-2021, וושינגטון וויזארדס יחפשו הלילה (בין רביעי לחמישי) ניצחון שלישי ברציפות על חשבונה של פילדלפיה. דני אבדיה, עושה רושם, צפוי להמשיך לקבל קרדיט בחמישייה של סקוט ברוקס - אבל בבירה, איך לא, עוסקים בעיקר בכוכב של הקבוצה ובמי שאמור לקחת את הוויזארדס על גבו: בראדלי ביל.

בפודקאסט של "אתלטיק" - בהשתתפות סם אמיק, פרד כץ ואנתוני סלייטר - דנו בעתידו של כוכב וושינגטון, אם וכאשר יחליט לעזוב. יש לציין כי ביל מסיים חוזה בתום העונה, והוא לפני הארכת חוזה, אך יכול לעבור בטרייד עד מרץ. "כמובן שהשם החם בחלון הטריידים הוא שמו של ג'יימס הארדן", אמר אמיר בתחילת הפוד, "אבל מכיוון שלא כל אחת יכולה להרשות לעצמה לצרף את הכוכב - השם החם הבא ברשימה הוא שמו של בראדלי ביל".

"לראות את ראסל ווסטברוק לא ה-איש בקבוצה, זה קצת מוזר", הוסיף אמיק. "ולפי שפת הגוף של ביל, נראה שהשניים עדיין מנסים להבין אחד את השני. זה גורם לך לתהות מה מצבו של ביל? איך וושינגטון רואה את מעמדו? כי אנחנו יודעים שהוא שחקן שהרבה קבוצות היו שמחות לקבל".

""ההבדל בין הארדן לביל, זה שהארדן רוצה לעזוב וביל לא", ענה כץ, שמסקר את וושינגטון. "מה גם שוושינגטון לא תוותר עליו כל כך בקלות, להפך. כל קבוצה שפונה אליהם, מקבלת 'אין מצב' בתגובה. בראד תחרותי בטירוף, וגם הוא מאמין שלנצח בוושינגטון זה עדיף מלנצח במקום אחר. הוא חושב שזה אומר הרבה יותר, קצת כמו הסנטימנטליות של דמיאן לילארד בפורטלנד. הוא מאמין בלשחק עבור ארגון אחד, וכשלבסוף תזכה משהו - זה יהיה הרבה יותר עוצמתי".

"עם זאת", הוסיף כץ, "אני לא חושב שהוא מעדיף להפסיד בוושינגטון. הם נראים קצת יותר בשני המשחקים האחרונים, הם הרגו את מינסוטה ונראו כמו שהם רצו להיראות מול ברוקלין. ועדיין, אם הם לא יתחילו לנצח - אני לא יודע מה יכול לקרות".

"מה זה לנצח עבורם", הצטרף אנתוני סלייטר לדיון. "כי אני רואה אותם מנצחים ומגיעים לסיבוב הפלייאוף הראשון, אבל לא יותר מזה, ואני חושב שכולם מבינים את זה. עכשיו נשאלת השאלה אם זה מתאים לביל ואם זה הכיוון שהארגון רוצה לתפוס. החבורה הזו לא תהפוך למתחרה על תואר, אבל ביל יכול לשחק עבור מתחרה על תואר".

כץ הגיב: "הארגון כמובן רוצה לשמור עליו, הם רואים בו פרצ'ייז פלייר והם יעשו הכל כדי לשמור עליו. אני חושב שהוא מסתכלים על זה כ'היי, אתה רוצה עוד פרנצ'ייז פלייר, לך תשיג'. הם מאוד מאמינים בהאצ'ימורה, ואבדיה נראה כמו הדבר האמיתי, כך שהמחשבה שלהם היא שאם הם יצליחו לשמור על ביל - הוא ישיג עוד שחקן פוטנציאלי. אבל הצעד הראשון זה באמת לשמור על ביל".

"לפי השיחות שהיו לי עם ביל, הוא בן אדם של תחושה", הוא המשיך. "הוא לא ישב שם ויגיד 44 ניצחונות זה נהדר או לא מספיק, הוא אחד שיגיע לאוף-סיזן ויעריך את המצב לפי הערך שלו והתחושה שלו. בעיקר כי הוא מאוד אופטימי בנוגע לקבוצה, הוא באמת מאמין בארגון, והוא רוצה לנצח עכשיו. הוא לא היה חייב להאריך חוזה, הוא היה יכול להכריח את דרכו החוצה. הוא שם כל עוד יעמידו לו קבוצה מנצחת".

אנתוני סלייטר סיכם והציתאת הדימיון: "אם בכל זאת הוא יחליט לעזוב, וושינגטון יכולים לקבל עבורו תמורה יפה. הוא בן 27. דנבר יכולה להיות קבוצה טובה בשבילו, קבוצה שנמצאת חתיכה אחת ממועמדות לתואר. ואם זה הוא או הארדן, הייתי מעדיף אותו. הווריירס למשל יעדיפו אותו בעיני, הרבה בגלל הגיל. הפליקנס גם אפשרות".