צפו בהחלטות השנויות במחלוקת (צילום: ספורט 5)
צפו בהחלטות השנויות במחלוקת | צילום: ספורט 5

באמת שלא יוצא לנו להתעסק הרבה עם החלטות שיפוט מעוררות מחלוקת בליגה הטובה בעולם. שתי החלטות שיפוט בעייתיות במשחק הן דבר נדיר בהרבה. מה שקרה הלילה (בין ראשון לשני) בסטייפלס סנטר בדקה האחרונה במשחק הניצחון של הלייקרס 112:114 על בוסטון, לא קורה כמעט אף פעם. מופע אימים של צוות השיפוט הסיט את הפוקוס ממשחק אדיר בין שתיים מהקבוצות הטובות בליגה, שהוכרע פחות בזכות הכישרון על הפרקט ויותר בעקבות משרוקיות שאיבדו כל כיוון, למורת רוחם של אוהדי הסלטיקס.

זה התחיל בעבירה שנשרקה לחובתו של סנטר בוסטון, דניאל ת'יס, כאשר הגרמני המצוין לא היה בכלל בקרבת המהלך. מאמנה של בוסטון בראד סטיבנס נאלץ לעשות צ'לנג' על המהלך 37.7 כדי שהעבירה תירשם לחובתו של ג'יילן בראון ולא לת'יס שכבר רשם 5 עבירות קודם לכן והיה יוצא מהמשחק אלמלא שונתה ההחלטה. לברון ג'יימס הלך אל הקו, קלע זריקה אחת, החטיא את השנייה, ובעקבות ריבאונד ההתקפה של הקבוצה מעיר המלאכים, מזריקת העונשין, החלה שערורייה נוספת.

במשך למעלה מחמש דקות התחבטו השופטים האם, הכדור שיצא החוצה, נורה מהזרת של אנתוני דייויס, או שמא פגע באחד משחקני סלטיקס. שלל זוויות הצביעו ששחקנה של הלייקרס היה זה שבו פגע הכדור טרם יציאתו החוצה, אך השופטים החליטו להשאיר את הכדור אצל הסגולים-זהובים. לברון ג'יימס ניצל את ההזדמנות וצלף 2 נקודות שהעלו את הלייקרס ל-110:111, 30.4 שניות לסיום.

דיוויס נגע או לא נגע? צפו באירוע

בוסטון יצאה להתקפה ומופע הבלהות של השופטים המשיך, כשהם פשוט בולעים את המשרוקית ומתעלמים מעבירה שנעשתה על ג'ייסון טייטום ובנוסף העניקו לסטיבנס שמחה על ההחלטה, עבירה טכנית ששלחה את אנתוני דייויס לקו. 'הגבה' החטיא את הזריקה, אך כעבור שתי שניות הגיע שוב לעונשין וצלף שתי זריקות שהעלו את LA  ל-110:113. גרנט וויליאמס מהסלטיקס עוד הוריד לנקודה אחת בלבד ואנתוני דייויס שוב נשלח לקו, כשהוא משאיר נקודה נוספת וקובע 112:114 לזכות הלייקרס.

צפו בעבירה הטכנית נגד סטיבנס

לקינוח ערב השיפוט המחפיר, יצאה בוסטון להתקפה אחרונה כשהכדור בידיים של ג'ייסון טייטום שהשווה את שיא הקריירה שלו אמש, עם 41 נקודות. טייטום התמקם בפינה השמאלית וצלף שלשה על קולדוול-פופ, אך השופט מארק דייויס (אין קרבה לאנתוני), החליט שפורוורד הסלטיקס, ביצע עבירת תוקף, חתם למעשה את גורל המשחק לזכות הלייקרס וסגר ערב עגום לצוות השופטים.

צפו בעבירת התוקף מעוררת המחלוקת שנשרקה נגד טייטום