המוני אנשים צפויים להגיע
המוני אנשים צפויים להגיע | צילום: ספורט 5
הטקס ייערך באולם הביתי (getty)
הטקס ייערך באולם הביתי (getty) | צילום: ספורט 5

האסון הנוראי בו נהרגו קובי בראיינט, בתו ג'יאנה ושבעה נוספים התרחש לפני שבוע וחצי וכעת גם יש תאריך ומקום לטקס ההמוני והמרגש לזכרם. בלוס אנג'לס נמסר שהאירוע ייערך ב-24 בפברואר, בסטייפלס סנטר, האולם הביתי של הלייקרס בו קובי עשה את שמו.

עוד לפני כן דווח כי אריק גארסטי, ראש עיריית לוס אנג'לס ואלמנתו של הכוכב מעורבים באופן שוטף בסידורי הלוויה."אנחנו רוצים להקשיב לונסה ולארגון הלייקרס בכדי להתאבל יחד באופן הולם", הביע אמפטיה כלפיי משפחת השחקן. אגב, התאריך נבחר בשל מספרי הגופיות של קובי - 24, ובתו ג'יאנה - 2.

אוהדים רבים רוצים להביע את ההכרה והעצב שלהם כלפי האגדה ולפיכך, צצו דיווחים שהטקס יתקיים באצטדיון הקולוסיאום, בו משחקות בדרך כלל קבוצות הפוטבול של העיר שמכיל 81,000 מקומות. למרות זאת, הוחלט בסופו של דבר לקיים את הטקס דווקא באולם אותו קובי אהב כל כך. האירוע הזה יסכם שבועות של מחוות מצד אינספור אישים בעולם הכדורסל בפרט וברחבי העולם בכלל וייתן סוג של סגירה לאסון המזעזע.

בין לבין, ונסה בראיינט הודיעה שתחלק מזכרות מהקריירה של בעלה אל הקהל במהלך טקס הפרידה. "אני רוצה שהמזכרות הללו יהיו איתם מכיוון שתמכו בנו במשך שנים רבות", מסרה.