"תהיה חסר". כתובות ברחובות לוס אנג'לס (getty) | צילום: ספורט 5

לוס אנג'לס לייקרס מתאוששת: אתמול (שלישי), ערכה הקבוצה את האימון הראשון שלה מאז מותו הטראגי של קובי בראיינט בגיל 41. בארה"ב מדווחים כי הקבוצה ערכה אימון קל, כשאחריו שחקני הקבוצה שוחחו ושיתפו את חוויותיהם עם הכוכב שנפל. "לכל אחד היה את הסיפור שלו על קובי", הודה מקור בתוך הקבוצה.

סיפור אחד שותף ע"י הדמות המרכזית בקבוצה, לברון ג'יימס, מי שהיה גם קרוב מאוד לבראיינט. ג'יימס סיפר על המפגש של ברייאנט עם פאו גאסול, כאשר שיחקו יחד במדי נבחרת ארה"ב נגד ספרד באולימפיאדת בייג'ין. ברייאנט התרומם למהלך אחד שבו נכנס בצורה קשה בגאסול, מה שהפיל אותו אל הרצפה. "אמרתי לו אח"כ: וואו, אתה תצטרך לשחק איתו בשנה הבאה..."

ע"פ הדיווח שהתפרסם הבוקר, הסיפור מעיד לא רק על התחרותיות האדירה שברייאנט היה ידוע בגללה, אלא גם בגלל היריבות שהתפתחה בין לברון לקובי, לא רק על מי ינהיג את הנבחרת האמריקנית, אלא גם בשאלה מי יוביל את הליגה באותה עת. יותר מעשור אחר כך, לברון נכנס לנעליו בתור הכוכב הבלתי מעורער של הלייקרס, מה שקיבל משמעות מהדהדת הרבה יותר עם אירועי הזמן האחרון.

כזכור, הלילה הלייקרס היתה אמורה לפגוש את הקליפרס לדרבי השלישי של העונה, שאמור היה לקבל נסיבות חזקות במיוחד. המשחק נדחה עקב המצב הנפשי הקשה שנוצר סביב המועדון. בין שישי לשבת, אמורים הלייקרס לקיים את משחק הכדורסל הראשון מאז הטרגדיה, כשיארחו את פורטלנד טרייל בלייזרס וכרמלו אנתוני.

נכון לשלב זה, הלייקרס עומדים במקום הראשון בחוף המערבי, עם המאזן השני בטיבו בליגה, 36 ניצחונות ו-10 הפסדים בלבד. האם הטרגדיה תעיב על העונה הנהדרת שעוברת על המועדון, או דווקא תשמש כתמריץ מחודש? השאלות נמצאות בידיים של לברון ג'יימס, אנתוני דייויס וחבריהם, שינסו להמשיך מהמקום שבו קובי הפסיק.